Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Службовий собака знайшов ворожий БПЛА на кордоні в Харківській області

Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Тепер безпілотник ZALA використовуватимуть проти росіян.

"Пташкою" можна користуватися і вночі, оскільки у неї є тепловізор. 

Службовий собака Зевс знайшов справний російський БПЛА ZALA 421-16E2. Це сталося у районі прикордонного пункту Гоптівка, що на Харківщині, повідомили у Східному оперативному територіальному обʼєднанні Нацгвардії. 

Тактичний ZALA 421-16E2 може вести аеророзвідку з висоти пʼяти кілометрів та передавати відео з відстані у 30 кілометрів від оператора. Тривалість польоту — чотири години. Саме така "пташка" потрапила до рук українських гвардійців.

"Нацгвардійці отримали інформацію про ворожий безпілотний літальний апарат, який діяв у їхньому районі. Коли його побачили — прийняли рішення відкрити вогонь. Але "пташка" раптово почала знижуватися і здійснила аварійну посадку. БПЛА впав поблизу від кордону з Російською федерацією. Була викликана наша пошукова група, куди входить службовий собака Зевс. Його вміння застосували, аби зберегти життя особового складу та зекономити час пошуку. Нам пощастило, ми спочатку знайшли обірваний парашут гальмування. І це дало змогу працювати нашому Зевсу", — розповів гвардієць "Єгер".

Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шукачі покинутих собак. Як харківські волонтери рятують тварин від війни

Особливість цього БПЛА в тому, що він може працювати вночі, бо має тепловізор.

"Цей БПЛА — розвідник. З його допомогою можна виявляти позиції та корегувати артилерію завдяки автоматичному модулю захоплення цілей. Дрон виявився безпечним, боєкомплекту не ніс. Має вагу сім з половиною кілограмів. Його можна запускати з рук, за допомогою еластичної катапульти. Здійснює посадку завдяки парашуту. Наразі, його складно перехопити засобами радіоелектронної боротьби. Він діє автономно від навігаційних систем. Це дійсно дуже вдала модель, створена завдяки західним технологіям, і яка дуже цінується. Зокрема й тому, що їх небагато. Крім того, завдяки санкціям їхнє виробництво вкрай проблематичне. Тепер ми будемо використовувати цей зразок "російського" ленд-лізу проти ворога”, — пояснив гвардієць "Зібер".

Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ

У прикордонній смузі, яка наразі є лінією фронту на півночі Харківщини, гвардійці не лише тримають позиції, а й проводять стабілізаційні заходи, пошукові роботи для виявлення диверсійно-розвідувальних груп противника, незаконного обігу зброї, боєприпасів, вибухових речовин та наркотичних засобів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.