Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Словенія хоче допомогти відбудовувати Ізюм

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Прем'єр-міністр Словенії Роберт Голоб перебуває в Україні.

Словенія пообіцяла надалі надавати гуманітарну допомогу Україні, а також сприяти відновленню міст.

31 березня у Київ з робочим візитом приїхав прем'єр-міністр Словенії Роберт Голоб. Під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським він заявив про готовність Словенії долучитися до відновлення деокупованого міста Ізюм на Харківщині. Про це повідомили в офіційному Twitter уряду Словенії.

"Словенія сприятиме післявоєнному відновленню України, наголосив прем'єр-міністр Роберт Голоб на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Словенія готова долучитися до реконструкції міста Ізюм у Харківській області", — зазначили в уряді Словенії.

Також на сторінці у Twitter уряду Словенії розповіли, що Робер Голоб зустрівся з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Він наголосив на солідарності Словенії та повній підтримці України. Прем'єр-міністри обговорили також шлях України до Євросоюзу та НАТО.

"Ми також хочемо підтвердити нашу відданість територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми надамо подальшу гуманітарну допомогу та сприятимемо післявоєнному відновленню", — зазначив Роберт Голоб.

Як розповів Денис Шмигаль, він та Роберт Голоб підписали спільну заяву, де йдеться про засудження російського терору проти цивільного населення та інфраструктури. У заяві підкреслили на необхідності негайного й повного виведення всіх російських військ із території України.

ро
Роберт Голоб і Володимир Зеленський. Фото: Twitter уряду Словенії

Нагадаємо, українська влада повернулася до Ізюма пів року тому. У місті — досі руїни. Комунальники працюють майже без техніки, на будівельні матеріали немає грошей, а місцеві жителі не в змозі сплатити величезні рахунки за світло та воду.

Як писав KHARKIV Today, станом на 20 березня у Харківській області через війну частково або повністю було зруйновано 21 550 об'єктів: 12 620 об'єктів зазнали часткових пошкоджень (до 25%), 6298 об'єктів — значних пошкоджень (до 50%). Ще 2632 об'єкти не можна буде відновити, вони повністю зруйновані. Найбільше пошкоджених об'єктів зафіксовано у Харкові та в Ізюмському районі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.