Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Слобожанське замерзає. Газу немає, є наслідки бомбардування і борги

Фото: Слобожанська селищна рада.
Після кількох ракетних обстрілів Зміївська ТЕС не працює.

У Слобожанському за 60 кілометрів від Харкова замерзають близько 15 000 мешканців.

Назвати точну кількість мешканців Слобожанської селищної громади (Чугуївський, колишній Зміївський район) на південному сході Харківщини складно. Багато людей виїхали з початку війни, але натомість приїхали кілька тисяч переселенців. Голова сільради вважає, що зараз тут проживає приблизно 14-15 000 людей. Ні в кого з них немає опалення: ні в приватних, ні у багатоквартирних будинках, адже усі отримували послугу централізовано від Зміївської ТЕС, яку Росія багато разів намагалася знищити за час війни.

Через пошкодження теплового обладнання Зміївської ТЕС внаслідок обстрілів та заборгованість за газ компанії "Укренерго" Зміївська ТЕС не надає послуги з теплопостачання жителям селища Слобожанське та не генерує електрику. Борги накопичились нещодавно, але суми за газ дуже великі. До війни ТЕс працювала на твердому паливі, боргів не мала, але під час війни з його доставкою виникли труднощі, довелося перейти на газ. Борг за газ і технічні проблеми ТЕС після бомбардувань укупі не дають змоги розпочати опалювальний сезон у Слобожанському. 

За словами голови селищної ради Дмитра Діхтяра, на ранок 21 листопада в його кабінеті температура була 12 градусів, але в деяких квартирах вона менша. Люди хворіють, намагаються зігрітися електричними приладами, часто не витримують комунікації.

"У мене зараз дванадцять градусів, але тут люди ходять, трохи тепліше. У кожній квартирі люди намагаються зігрітися, вмикають обігрівачі по 2-3 кіловати, горить проводка, уже була пожежа. Дуже сподіваюся, що питання буде вирішуватися", - розповів KHARKIV Today Діхтяр. 

17 листопада відбулася нарада щодо теплозабезпечення у Слобожанському. Обговорювали можливість залучення аварійної, альтернативної системи подання тепла у Слобожанське.

Поки що рішення немає.

Як писав KHARKIV Today, увечері 11 вересня російські окупанти обстріляли ТЕЦ-5 та Зміївську ТЕС. Без світла залишилися сотні тисяч українців у Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Сумській та Донецькій області.

Через обстріл об'єктів критичної інфраструктури у той день загинули четверо енергетиків, троє отримали поранення.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.