Скільки жителі Харкова заборгували за тепло і гарячу воду
Протягом останнього опалювального сезону споживачі не заплатили два мільярди гривень.
Станом на початок червня жителі Харківської області заборгували за тепло та гарячу воду близько 7,6 мільярда гривень. Майже 7,2 мільярда з них складає борг харків'ян. Сума є приблизною, наразі порахувати її точно неможливо. Пеню або штрафи за несплату не нараховують під час воєнного стану, однак потім усе одно доведеться розраховуватися, тому краще борг не накопичувати. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської обласної військової адміністрації Геннадія Кравченка.
"Зараз, якщо брати Харківську область, ми маємо не всі дані у зв'язку з ситуацією, не всюди є централізоване гаряче постачання. Але приблизна сума заборгованості наразі становить близько 7,6 мільярда гривень за опалення й гарячу воду. Це станом на 1 червня 2023 року. Для розуміння, на початок цього опалювального сезону, який ми закінчили, було 5,6 мільярда гривень", — розповів Кравченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не платити заборгованість за "комуналку" жителям Харківщини, які виїхали за кордон
Борги впливають на виплату зарплат співробітникам комунальних підприємств і безпосередньо на роботу цих підприємств. Геннадій Кравченко зазначає, що є споживачі, які не мають можливості сплачувати за комунальні послуги, однак є і ті, хто зловживає тим, що під час війни діє заборона на припинення надання послуг у разі заборгованості.
Заступник директора департаменту ЖКГ каже, що тарифи на тепло та гарячу воду — збиткові. Тому про пільги мови йти не може. При цьому, будь-який житель може звернутися до комунального підприємства та попросити реструктуризувати заборгованість. Накопичувати борги не радять. Через них не припинять надавати послуги, поки діє воєнний стан. Однак після його завершення все одно доведеться розраховуватися. Крім того, від своєчасної сплати за комунальні послуги залежить підготовка до наступного опалювального сезону.
"У період воєнного стану всі виконавчі провадження, наскільки я знаю, не можуть відбуватися. Але й накопичувати заборгованість немає жодного сенсу, адже після воєнного стану це просто буде шквал таких судових справ, і все одно доведеться сплачувати. Треба бути свідомими й сплачувати за ті комунальні послуги, які надходять, бо це всі регламентовані технічні роботи, зокрема, весь комплекс, який стосується підготовки до наступного опалювального сезону. Росія наразі своїх планів не скасувала щодо ураження нашої критичної інфраструктури", — зазначив Кравченко.
Як писав KHARKIV Today, за перший квартал 2023 року заборгованість харків'ян з квартплати склала 487 мільйонів гривень. На 1 квітня було укладено 30,9 тисячі договорів на реструктуризацію боргу на суму 33 мільйони гривень, з яких погашено 26,3 мільйона гривень.