Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки коштує лікування одного пацієнта з коронавірусом у лікарнях Харківської області

У серпні в регіоні було госпіталізовано майже втричі більше хворих на COVID-19, ніж у липні.

У НСЗУ кажуть, що пацієнтам з коронавірусом у стаціонарах повинні надавати медичну допомогу безкоштовно.

Упродовж серпня у Харківській області госпіталізували 308 хворих на COVID-19. Це у 2,7 раза більше, ніж у липні, повідомили у Національній службі здоров'я України.

"Лікування пацієнтів з COVID-19, як і раніше, оплачує НСЗУ. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі — безкоштовна", — розповіли у НСЗУ.

У серпні у 13 лікарень був договір з НСЗУ на стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом. Виплати за надану медичну допомогу отримали 11 лікарень. Дві лікарні відзвітували, що не надавали допомогу хворим на COVID-19.

"Медзаклади, які входять у певний перелік для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, отримують гроші в залежності від того, скільки пацієнтів пролікували і скільки медичних команд залучені до лікування пацієнтів. За послуги, надані пацієнтам з коронавірусом у серпні, НСЗУ оплатила медичним установам Харківської області більше 22 мільйонів 400 тисяч гривень. Всього в серпні у Харківській області 308 пацієнтів потребували госпіталізації", — пояснили у НСЗУ.

Отже, у середньому лікування одного пацієнта в лікарнях Харківської області коштувало бюджету 72 727 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві харківські лікарні просять повернути у список опорних для лікування коронавірусу

За даними НСЗУ, у середньому за лікування в стаціонарі одного пацієнта з коронавірусом у серпні з державного бюджету заплатили майже 27 тисяч гривень.

"На одну медичну команду, яка надає допомогу пацієнтам в стаціонарі, медичний заклад отримує в місяць 554 тисячі гривень. Крім кількості команд, оплата залежить від інтенсивності роботи установи і навантаження на медичних працівників. Якщо навантаження на медичну команду менше 10 пацієнтів у місяць — оплата буде меншою. Якщо більше 30 пацієнтів — більшою. Для цього використовуються коригувальні коефіцієнти", — повідомили у НСЗУ.

Наприклад, якщо у місяць навантаження на одну медичну команду становить менше 10 пацієнтів, коефіцієнт становить — 0,379. Тобто замість 554 тисяч гривень на команду виплачують майже 210 тисяч гривень у місяць. Якщо у місяць навантаження на одну медичну команду становить понад 30 пацієнтів, коефіцієнт збільшується у півтора раза і більше.

"Держава виділяє достатньо грошей, щоб пацієнти, які потрапили до лікарні, отримали допомогу належної якості і не платили за це з власної кишені", — запевнили у НСЗУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 800 жителів Харківській області захворіли на коронавірус

Там нагадали, у безкоштовну допомогу хворим на COVID-19 входить:

  • первинний огляд і тестування на COVID-19;
  • необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічні та інші;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія і підключення до апаратів штучної вентиляції легенів і екстракорпоральної мембранної оксигенації;
  • медикаментозна терапія і знеболювання за необхідності. Усі препарати, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 і Національним переліком лікарських засобів, включені у тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних установ;
  • моніторинг і корекція лікувальних заходів у залежності від супутніх патологічних станів;
  • забезпечення цілодобового лікарського і медсестринського догляду.

Нагадаємо, чиновники кажуть, що у лікарнях Харківської області, де лікують пацієнтів з COVID-19, зайнята половина місць.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.