Скільки Харків платить за безпечні зупинки
Майже усі безпечні зупинки коштують 783 000 гривень.
Сім угод на придбання швидкоспоруджуваних павільйонів — тимчасове укриття "Захист" уклало комунальне підприємство "Міськелектротранссервіс" із компанією "Сітірейл Технолоджі". Про це стало відомо з системи публічних закупок ProZorro, розповіли у Харківському антикорупційному центрі.
"Варто зазначити, що майже всі зупинки-укриття купують за ціною 783 000 гривень, окрім однієї – вартість якої складе понад мільйон гривень", — поінформували в ХАЦ.
Першу зупинку-укриття в Харкові встановили ще в серпні, але договорів у ProZorro не було.
"Тоді мер Харкова Ігор Терехов розповів, що зупинка має бути оснащена прямим зв’язком із диспетчером, безкоштовним Wi-Fi, а також екраном, за допомогою якого пасажири зможуть побачити громадський транспорт, що під’їжджає. В укритті можуть розміститися близько 30 людей. Однак воно має модульну конструкцію, тому залежно від району та пасажиропотоку розміри укриття можуть змінюватися", — повідомили в ХАЦ.
У пресслужбі міськради зазначали, що для встановлення перших безпечних зупинок у Харкові визначили 25 локацій, на яких на транспорт чекає найбільша кількість людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Харкові не вмикають вуличне освітлення
Антикорупційники поінформували, що за даними договорів в системі ProZorro, зупинки зʼявляться за адресами: вулиця Кузнечна, 1/41 (дві); проспект Гагаріна, 244; вулиця Героїв Праці, 49; проспект Науки, 43 (дві); проспект Ювілейний, 85. Зупинки мають бути встановлені до 21 листопада.
"Щодо компанії "Сітірейл Технолоджі", то це постійний контрагент КП "Міськелектротранссервіс". Саме у нього комунальники замовляли прозорі зупинки. Раніше ХАЦ писав про те, що в цій приватній компанії, яка отримує десятки мільйонів бюджетних підрядів, працюють саме робітники КП "Міськелектротранссервіс". Зараз директором "Сітірейл Технолоджі" є Вадим Сінгуцький, а засновником Віка Пушкаренко. Сінгуцький був директором фірми, яка заробляла на ремонті трамвайних переїздів у Харкові. Щодо Віки Пушкаренко, то вона є співзасновником ТОВ "МФ-Тат". Її партнером у цій компанії є Владислав Шкурко, син заступника директора КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" Ігоря Шкурко. Раніше засновником фірми був сам Ігор Шкурко", — розповіли в ХАЦ.
Нагадаємо, 19 серпня у Харкові встановили першу зупинку з бетону, її використовуватимуть як укриття під час повітряних тривог та обстрілів. У приміщенні є ящик зі 100 кілограмами піску для гасіння пожеж, гучномовець та екран для камер відеоспостереження, що розташовані на вулиці та в укритті.