Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки і де нових ліжко-місць відкриють найближчим часом в Харківській області

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Дві лікарні Харківської області зможуть приймати по сто пацієнтів.

В опорних лікарнях Харківської області розширюють кисневі точки, до прийому пацієнтів готуються дві лікарні.

Найближчим часом для прийому пацієнтів, хворих на коронавірус, відкриють Харківський обласний госпіталь ветеранів війни та Харківську обласну клінічну травматологічну лікарню. Про це повідомив KHARKIV Today виконувач обов'язків директора департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Ігор Волченко.

"З огляду на те, що велике навантаження зараз йде на лікарні опорні по COVID, прийнято рішення відкривати госпіталь ветеранів війни та травматологічну лікарню. Директорам цих закладів дано доручення підготуватися. Госпіталь з понеділка є можливість відкрити. З травматологічною лікарнею складніше, оскільки там є пацієнти, які після великих операцій (на хребті і інші)", — пояснив Волченко.

Оскільки ці лікарні відносяться до опорних, в них створені бригади лікарів для роботи з пацієнтами, у яких виявлено коронавірус. Наприклад, в госпіталі ветеранів війни є 5-7 таких бригад. Кожна може обслуговувати не менше 20 пацієнтів.

Чи будуть лікарі відмовлятися від прийому пацієнтів з COVID-19, як це було спочатку в "чорнобильській" лікарні, поки незрозуміло. Але на цей випадок у департаменті охорони здоров'я є рішення.

"Щодо настрою лікарів ... Ми "чорнобильську" лікарню проходили. Зрозуміло, що це не буде так: настав понеділок — і госпіталь почав приймати пацієнтів з коронавірусом. Можливо, будемо просити лікарів авторитетних, які займаються лікуванням COVID, інфекціоністів відомих, щоб вони хоча б підстрахували на перших порах, були присутнім під час прийому хворих", — зазначив Волченко.

Госпіталь ветеранів війни і травматологічна лікарня не будуть відразу приймати важких пацієнтів, їх хочуть підготувати до цього поступово. Спочатку з інших лікарень перевезуть стабільних пацієнтів з позитивною динамікою. Це потрібно, оскільки вони вже не потребують кисню, але займають місця, необхідні важким пацієнтам.

За словами Волченка, госпіталь ветеранів війни і травматологічна лікарня повністю забезпечені кисневими концентраторами. У реанімаціях є близько 10-12 точок з централізованим киснем. Крім того, в госпіталі є хірургічне відділення, операційна і ендоскопічна апаратура, а також одна нова бочка. Однак бочку підключити не можна, оскільки в проєктно-кошторисній документації вказана наявність двох бочок, другої на сьогодні немає.

Відзначимо, в суботу, 3 квітня, по 25 додаткових кисневих точок відкрили в Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні і Куп'янському територіальному медичному об'єднанні. Це вдалося зробити за рахунок збільшення магістралі.

У п'ятницю ввечері, 2 квітня, до Харківського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення привезли бочку з опорної лікарні Змієва, її запустять в роботу найближчим часом.

"Її поставили, заміряли, подивилися, що потрібно докупити. Зараз виточують перехідники тощо. Її ж потрібно підключати в цю систему, яка є. Питання найближчого часу", — сказав виконувач обов'язки директора департаменту охорони здоров'я ХОДА.

Дата прибуття кисневих бочок, які застрягли в Суецькому каналі, поки невідома.

Як писав KHARKIV Today, у "чорнобильській" лікарні почали монтувати додаткові кисневі точки 17 березня. За три тижні планували обладнати 50 кисневих точок. Сьогодні в лікарні є 150 ліжок для хворих на коронавірус, з них до 86 підведений кисень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.