Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сім'ю загиблого хлопчика примусово евакуювали, але вони повернулися до села на Харківщині

Фото: Андрій Канашевич.
Окупанти обстріляли подвір'я у селі Новосинове з артилерії.

Жителі прифронтових сіл, у яких оголошена примусова евакуація, повертаються.

Усі сім'ї з дітьми із Курилівської громади на Куп'янщині примусово евакуювали восени 2023 року. У селі Новоосинове за 10 кілометрів від лінії фронту дітей не мало бути. Але увечері 2 квітня стало відомо, що в результаті артилерійського обстрілу РФ на власному подвір'ї загинув чоловік та був поранений його 11-річний син. Хлопчика госпіталізували, проте уранці 3 квітня він помер у лікарні. 

Очільник Купʼянської районної державної адміністрації Андрій Канашевич говорить, що дітей у цьому селі на лівому березі річки Оскіл за рішенням Ради оборони Харківської області не мало бути. І родину з двома дітьми дійсно примусово вивезли, проте вони повернулися.

"Ця родина довго впиралася евакуації та тягнула до останнього, вважаючи, що таким чином отримає можливість залишитися. Втім, спільними зусиллями районної та місцевої адміністрацій, разом з поліцією та координаційним гуманітарним центром вдалося донести до батьків безперспективність намагань ігнорувати вимоги щодо евакуації. І листопада 2023 року мати та двоє дітей, через три тижні після оголошення евакуації, виїхали в місто Харків. Однак, як часто буває, багато хто міркує, що біда їх точно обійде стороною, що небезпека стосується всіх, окрім них, що з ними нічого не станеться, що тут безпечніше і таке інше. Вочевидь, маючи такі думки, родина вирішила таємними тропами повернутися на небезпечну територію", — написав Канашевич у Фейсбук.

Чиновник просить батьків не ризикувати життям дітей і виїхати з усіх потенційно небезпечних сіл та не повертатися до окремого рішення Ради оборони.

Як писав KHARKIV Today, 2 листопада 2023 року було прийняте рішення про примусову евакуацію родин з дітьми, які залишилися у населених пунктах, розташованих у шести громадах Куп'янського району — Кіндрашівській, Куп'янській, Курилівській, Петропавлівській, Дворічанській та Вільхуватській: селах Кіндрашівка, Тищенківка, місті Куп'янськ, селищах Куп'янськ-Вузловий і Ківшарівка, селах Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. 

У селах на той момент залишилося 35 сімей із дітьми. Батьки відмовляються від евакуації, проте із ними проводили роз'яснювальну роботу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.