Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сім'ю загиблого в авіакатастрофі під Чугуєвом хочуть позбавити пільг

Фото: Суспільне. Херсон
19-річний Олександр Клевець з Херсона — один із загиблих в авіакатастрофі Ан-26.

Восени батькам Олександра Клевця видали посвідчення члена сім'ї загиблого, через вісім місяців у Києві вирішили, що воно було видано незаконно.

Міністерство у справах ветеранів України вимагає від сім'ї загиблого в авіакатастрофі під Чугуєвом 19-річного Олександра Клевця повернути посвідчення члена сім'ї загиблого військовослужбовця, оскільки причина смерті не пов'язана із захистом Батьківщини. Про це повідомляє "Суспільне. Херсон" з посиланням на батьків Олександра Клевця — Ірину та Олександра.

За словами Ірини Клевець, статус члена сім'ї загиблого військовослужбовця родина отримала 24 листопада 2020 року. Однак 5 липня родину повідомили, що посвідчення доведеться повернути — права на отримання соціальних пільг вона не має.

"Відсутні правові підстави для встановлення батькам загиблого Клевця О.  статусу члена сім'ї загиблого ветерана війни, оскільки причина смерті їхнього сина не пов'язана із захистом Батьківщини. Якщо Клевець О. за життя мав статус учасника бойових дій, то можливо встановити його батькам статус члена сім'ї загиблого ветерана війни, оскільки причина смерті їхнього сина пов'язана з виконанням обов'язків військової служби", — сказано у повідомленні Міністерства у справах ветеранів України.

Ан-26
Сім'я Олександра Клевця. Фото: Суспільне. Херсон

Мати Олександра зазначає: після авіакатастрофи загиблих посмертно нагородили медалями "За військову службу Україні", значить, повинен бути присуджений відповідний статус, який буде дозволяти отримувати пільги.

"Після смерті сина вийшов указ президента — нагородити всіх загиблих хлопців медалями "За військову службу Україні". Якщо служби стверджують, що вони не були військовими, то чому ми отримали ці медалі, в яких зазначено, що наші діти саме нагороджуються "За військову службу в Україні?". Чому нам зараз відмовляють у цьому, і посмертно видані такі медалі. Який статус тоді наших синів?", — каже Ірина Клевець.

Помічник військового комісара з правової роботи Костянтин Горішний та юрист Олександр Малюк впевнені, що сім'я загиблого Олександра Клевця має право на отримання пільг, оскільки він був військовослужбовцем. Як аргумент наводять ст. 18 п. 6 Закону України "Про соціально-правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

"Це був курсант, який проходив військову службу і виконував обов'язки військової служби. На мою думку, кожен військовослужбовець, який загинув ... Держава повинна піклуватися про нього і давати певні гарантії батькам і членам сім'ї", — стверджує Горішний.

За інформацією виконувача обов'язків заступника херсонського міського голови Романа Головні, посвідчення члена сім'ї загиблого військовослужбовця видало сім'ї Клевець Корабельне управління соціального захисту. Після того як сім'я отримала повідомлення про позбавлення статусу, районне управління звернулося в обласний департамент, той — до Міністерства у справах ветеранів. Протягом місяця відповідь повинна була прийти. Однак досі її немає.

"Суспільне. Херсон" також відправило інформаційний запит до Міністерства у справах ветеранів України. Але там заявили, що питання не знаходиться в їх компетенції і направили у Міністерство оборони України. Тим часом в Херсонській міськраді обіцяють з ситуацією розібратися.

"Зараз я конкретно не можу вам сказати, що і як передбачено (грошова допомога). Ми зараз розберемося в самій ситуації, в цій колізії між відповіддю Міністерства і між тим, що є на сьогоднішній день за фактом. І ми визначимо порядок дій — як ми будемо діяти", — сказав виконувач обов'язків заступника херсонського міського голови Роман Головня.

Як писав KHARKIV Today, увечері 25 вересня 2020 року військово-транспортний борт Ан-26Ш упав і загорівся недалеко від Чугуєва. На борту перебували 27 чоловік, курсантів і військовослужбовців Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба. Вижити вдалося лише одному — В'ячеславу Золочевському. На місці загинули 25 чоловік, ще один — Віталій Вільховий помер у лікарні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.