Шестеро жителів Куп'янського району працювали в "адміністрації" окупантів
Слідчі заочно оголосили підозру шістьом жителям Харківської області, які під час окупації перейшли на бік загарбників.
Колаборантами виявилися жителі Куп'янського району. Вони добровільно влаштувалися у так звану "Временную гражданскую администрацию Купянского района Харьковской области". Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
За даними слідства, дві жінки з Куп'янська та ще одна з Куп'янська-Вузлового пішли працювати до окупантів у червні минулого року. 60-річна та 52-річна жінки стали "и. о. специалиста сектора социальных гарантий и компенсаций Управления труда и социальной политики". Вони приймали мешканців та оформлювали документи для видачі російської "гуманітарки". 55-річна жінка обійняла посаду "и. о. главного специалиста сектора внутренней политики Кондрашовского территориального отдела". На посаді займалася зв'язками із громадськістю та обирала місця для облаштування флагштоків із російськими прапорами.
Житель Петропавлівки, 57-річний чоловік, також перейшов на бік ворога у червні 2022 року. Його влаштували на посаду так званого "и. о. старшего инспектора — дежурного отдела административно-хозяйственного обеспечения Петропавловского территориального отдела". Чоловік відповідав за облік відвідувачів.
Ще двоє колаборантів — 39-річна та 62-річна мешканки селищна Ківшарівка. Першу окупанти зробили "и. о. главного специалиста сектора землеустройства, земельных отношений, градостроительства и архитектуры". На посаду вона влаштувалася у липні минулого року. Жінка консультувала щодо земельних питань, приймала скарги та готувала проєкти рішень сесії.
Жінка 62 років обійняла посаду "и. о. специалиста отдела персонифицированного учета и автоматической обработки информации Управления труда и социальной политики". Колаборантка складала списки людей, які отримували "гуманітарку" від Росії.
Підозру шести колаборантам сформували за ч. 2 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
"Наразі усі шестеро підозрюваних переховуються від українського правосуддя на непідконтрольних територіях. Вирішується питання щодо оголошення їх у розшук", — розповіли у прокуратурі.
Як писав KHARKIV Today, засудили "старосту", яка 18 днів керувала селом на Харківщині. Наталія Казарєзова була завідувачкою бібліотеки та депутаткою, під час окупації допомагала росіянам.