Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Що у Харківській області зробили за програмою Зеленського

За програмою "Велике будівництво" ремонтують 19 доріг і мостів місцевого значення та 77 об'єктів державного значення.

Дорожники завершують роботи на об'єктах і готуються до зими — наносять розмітку на Об'їзній дорозі і закуповують сіль.

За президентською програмою "Велике будівництво" у 2021 році у Харківській області відремонтували 14 автомобільних доріг та п'ять мостів місцевого значення. 77 доріг і мостів державного значення перебувають на різних стадіях ремонту. Про це повідомили директор державного підприємства "Дороги Харківщини" Ігор Турченко та начальник Служби автомобільних доріг Андрій Алексєєв.

За словами Турченка, ремонтні роботи на 19 об'єктах місцевого значення почали у березні. На сьогоднішній день всі роботи завершені. На кількох тендерах вдалося заощадити гроші.

"У результаті проведення тендерних процедур ДП "Дороги Харківщини" було зекономлено майже 50 мільйонів гривень. За ці кошти ми додатково почали роботи на об'єктах. Ці роботи завершуються. Це дороги на під'їзді до населеного пункту Вільхівка і Зелений Гай", — пояснив Турченко.

Які об'єкти місцевого значення відремонтували і де продовжують ремонт:

 • дороги Харків — Липці — Борисівка, Новоіванівка — Орілька на Чернявщину, під'їзд до село Вільхівка, Студенок — Суха Кам'янка, Старий Салтів — Великий Бурлук — Приколотне, Ізюм — Оскол;
 • мости Куп'янськ — Кругляківка (стадія виконання — 98%) і Чугуїв (пішохідний перехід) — 95%;
 • дороги Золочів — Козача Лопань і Дергачі — Дворічний Кут за рахунок додаткових коштів. Ведуться роботи з буріння і відновлення паль.

"ДП "Дороги Харківщини" відновило більше 1120 кілометрів дорожньої розмітки. Готуємося до зимового утримання. Головний підрядник — "Харківоблавтодор" здійснює заготівлю за договором з державним підприємством "Артемсіль" солі і піску", — зазначив Турченко.

На дорогах державного значення цього року роботи перевиконали на 105%, говорить Андрій Алексєєв. Зараз шукають додаткове фінансування, водночас, підрядники роботи продовжують. Незважаючи на перевиконання плану, протяжність оновлених доріг у цьому році виявилася меншою, ніж у минулому. Це пов'язано з тим, що цьогоріч виконували в основному довгострокові проєкти.

"У цьому році плануємо ввести в експлуатацію 146,8 кілометра доріг. Це дещо менше, ніж показник минулого року. У минулому році було 274 кілометри. Це пов'язано з тим, що у цьому році ми почали роботу з великими амбітними об'єктами, які плануємо реалізувати протягом 2-3 років. Для прикладу, у нас проведені тендерні процедури і законтрактовано виконання ремонтних робіт протяжністю 780 кілометрів доріг державного значення. У роботі — 466,7 кілометра доріг, ввести в експлуатацію плануємо у цьому році 146,7 кілометра. Можливо, зробимо більше, сезон не завершився", — пояснив Алексєєв.

У роботі на даний момент 77 об'єктів. З початку року 14 асфальтобетонних заводів вже поставили підприємству 4000 тонн асфальтобетонних сумішей (2800 вантажних автомобілів або 5485 залізничних вагонів).

На яких об'єктах державного значення ведуть роботи з поточного середнього ремонту:

 • М-03 Київ — Харків — Довжанський (напрямок з Києва до кордону з Донецькою областю, частково збігається з харківською Об'їзною автомобільною дорогою, під'їзд до аеропорту). З 86 кілометрів Окружної дороги 58 кілометрів зараз знаходяться в ремонті. Середня готовність всіх ділянок — 75%. Влаштовані нижній і верхній шари, найближчим часом дорожники приступлять до розмітки;
 • напрямок від Харкова до Києва (25 кілометрів, кордон з Полтавською областю, до міста Валки у Харківській області). Планують здати в експлуатацію у цьому році;
 • ділянку дороги біля Нового Коротича. Планують почати капітальний ремонт першої категорії автомобільної дороги М-03 у цьому році на найбільш аварійній ділянці;
 • в експлуатацію введено кілька ділянок: Ізюм — Барвінкове (повністю завершать протягом двох років), Харків — Балаклея — Гороховатка(14 кілометрів введено в експлуатацію вже);
 • планують завершити у наступному році дорогу Золочів — Максимівка (під'їзд до села Сковородинівка і від Максимівки до Золочева, Богодухівський район);
 • проведено тендер з ремонту дороги Харків — Вовчанськ і Харків у межах Харківського району.

"Якщо цього року сконцентрувалися на Об'їзній (це був найбільш завантажений об'єкт), то у наступному концентруємося на напрямку Харків — Київ у межах Харківської області, — каже Алексєєв. — У наступному році почнемо ремонт мостів, шляхопроводів".

Зокрема, дорожники почали проводити аварійні роботи на Жихарському шляхопроводі (знаходиться в Основ'янському районі Харкова), реконструкцію планують наступного року. Ремонт моста у Старому Салтові відклали через розірвання договору з підрядником.

Простий текст

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.