Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Що робити жителям Харкова, які не отримали сертифікат про вакцинацію

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
За отриманням сертифіката COVID потрібно звернутися до сімейного лікаря.

У Харкові з 1 384 996 жителів, які підписали декларацію із сімейним лікарем, одну дозу вакцини проти коронавірусу отримали 486 162 жителі. Двома дозами вакциновано 350 261 особу.

До списку непровакцинованих декларантів входять ті, хто ще чекає на термін для отримання другої дози вакцини, не прийшов на повторну вакцинацію і загубився в електронній системі. Ті, хто завершив вакцинацію, але не отримав відповідний сертифікат, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Про це повідомила заступниця харківського міського голови з питань охорони здоров’я Світлана Горбунова-Рубан.

"Ми проаналізували і цю цифру [135 901 декларант, який повністю не вакцинований, — ред.]. Це ті люди, які зробили першу вакцинацію і у них ще не вийшов термін, щоб робити другу вакцинацію. Це основна кількість у цій цифрі. Але у цій цифрі є люди, які провакцинувалися десь у центрі вакцинації, а потім не прийшли на друге щеплення — це один варіант, і другий варіант — вони пішли і вдруге провакцинувалися у центрі вакцинації, але їх з якихось причин не внесли до системи електронної. Є кілька скарг, які мені дають змогу зрозуміти, чому не увійшли", — сказала Горбунова-Рубан.

Для прикладу, віцемер навела жінку, яка звернулася до неї зі скаргою. Жінка отримала два щеплення проти коронавірусу у центрі вакцинації у торгово-розважальному центрі "Французький бульвар". Перший раз її внесли до електронної системи, проте вдруге у центрі заявили, що у системі стався збій, і дали папірець про отримання вакцини. Тож, до системи жінка так і не потрапила. Жителів Харкова, які зіткнулися з подібною ситуацією, просять звертатися до сімейного лікаря, інакше COVID-сертифікат не отримати.

"Я звертаю увагу тих людей, які провакцинувалися двічі, але не знаходять себе у системі, — будь ласка, прийдіть до сімейного лікаря, і вас внесуть. У вас на руках є талончик, що ви провакциновані. Прийдіть до сімейного лікаря, і вас внесуть як людину, яка провакцинувалась двічі. Тому що нам потрібно знайти всіх цих людей. Вони не зможуть отримати жодного документа, якщо вони декларанти, якщо вони провакцинувалися двічі, але не потрапили до системи "Дія" як такі, що провакцинувалися", — пояснила Горбунова. Рубан.

Як писав KHARKIV Today,  з 8 листопада 2021 року в Україні вакцинація проти коронавірусу є обов'язковою умовою для роботи співробітників шкіл, вишів та дитячих садків, чиновників, держслужбовців, співробітників музеїв.. Через місяць до роботи не допустять працівників: підприємств, установ та організацій зі сфери управління центральних органів виконавчої влади; установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; підприємств, установ та організацій, включених до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.