Ще майже тисяча людей покинула домівки на окупованій Харківщині

Під час евакуації поруч тривали обстріли.

Волонтери шукають бажаючих допомогти питною водою. 

Приблизно 1000 людей змогли евакуюватися з тимчасово окупованої території Харківщини 1 серпня. Спецоперація проходила за звичним маршрутом через Печенізьку дамбу. У цілому евакуація пройшла добре, однак не обійшлося без ворожих обстрілів поблизу. Про це KHARKIV Today розповіли волонтери, які займаються вивезенням людей на підконтрольну Україні територію.  

"Близько 25-30 вильотів з боку окупантів було. Люди не постраждали — лягли на землю, сховалися в окопи. У цей час багато людей було на завантаженні, волонтери їх скоординували", — розповіли вони.

За даними ХОВА, сьогодні з-під окупації виїхали 872 людини, зокрема 203 дитини. Зараз всі евакуйовані перебувають у безпеці.

Усім евакуйованим допомагають знайти варіанти облаштування. 

"Тим, хто виїжджає, пропонуємо програми виїзду за кордон, тимчасове житло у Харкові", — додали волонтери. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мешканці Харківщини в евакуації можуть отримати дублікати втрачених документів поштою

Під час вивезення людей волонтери постійно стикаються з нестачею води. 

"Люди змушені довго йти пішки. Води не вистачає завжди. Бажано дістати фасовану у пляшки воду. Сьогодні евакуйовували дуже багато важкохворих, несли їх на ношах. Багато тварин вивезли, їх також поїли водою", — пояснили організатори евакуації. 

Тих, хто може допомогти із забезпеченням питною водою, просять писати на сторінки благодійної організації Eventroom у соцмережах. 

На підконтрольну Україні територію через Печенізьку дамбу евакуацію проводять харківські волонтери організацій Eventroom, Kharkiv Help, Way of Ukraine та ETOC за підтримки чеської ініціативи Helping to leave, а також Червоний Хрест України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителів тимчасово окупованих районів Харківщини змушують отримувати російські паспорти

Поки що організатори евакуації не дають прогнозів щодо того, чи відбудеться наступний виїзд. Охочим залишити окуповані Купʼянськ, Ізюм, Шевченкове, Вовчанськ, Великий Бурлук, Балаклію, Борову, Дворічну та інші населені пункти, волонтери пропонують зареєструватися у Telegram-боті "Допомагаємо виїхати". Там можна отримати детальну інформацію, що постійно оновлюється. Для евакуації не дають офіційний "зелений" коридор, тому виїзд несе певні ризики, зокрема під час пересування окупованими територіями.

Нагадаємо, минулого понеділка, 25 липня через Печенізьку дамбу евакуювали близько 1000 мешканців захоплених населених пунктів Харківщини. Загальня кількість людей, яких вдалося урятувати цим шляхом, сягнула 10 000 чоловік.