Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сергій Жадан став почесним доктором харківського університету

Фото: Елена Матушек / Facebook
У ХНУ ім. В.Н. Каразіна відзначають 217-ту річницю від дня заснування.

Сергій Жадан отримав знак "Почесний доктор ХНУ ім. Каразіна, грамоту, мантію, статуетку "Через терни — до зірок" та перепустку до університету.

28 січня у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна на урочистому заході, присвяченому 217-м роковинам з дня відкриття університету, присвоїли почесне звання доктора Сергію Жадану. На заході були ректор ХНУ ім. Каразіна Тетяна Кагановська, адміністрація університету, декани, директори інститутів.

"Згідно з рішенням Вченої ради від 24 січня 2022 року, почесне звання "Почесний доктор Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна" присвоюється Жадану Сергію Вікторовичу, українському письменнику, перекладачеві, громадському діячу. Також сьогодні вручається Сергію Жадану статуетка "Через тернини — до зірок", автором якої є Олег Калашник", — сказав ведучий заходу.

Ректор ХНУ ім. Каразіна Тетяна Кагановська зауважила: Університет намагається дати студентам найкраще, тому до роботи у виші запрошує людей, які можуть стати прикладом для студентів. Такою людиною вона назвала Сергія Жадана — українського письменника, поета та патріота України.

"Звичайно, ми хочемо, щоб наші випускники були не просто працевлаштовані, щоб вони були потрібні. Ми намагаємося їм дати найкраще — навчання, професійні навички, теоретичні навички. Але ми ще хочемо, щоб вони вийшли з університету патріотичними людьми, щоб любили Україну. Як це їм показати? Згадую слова однієї дуже мудрої людини. Коли я запитала: "Скажи, будь ласка, як виховувати дітей, як вчити?", — він сказав: "Вчи своїм особистим прикладом". Тому ми, звичайно, намагаємося, щоб у нас в університеті були люди, з яких можна брати приклад. Найвищою нагородою нашого університету є надання почесного звання, звання "Почесний професор Каразинського університету". Сьогодні я маю велику честь від імені університетської сім'ї дати цю нагороду поетові, письменнику, патріоту України, людині, яка своїм прикладом показує, що треба йти своїм шляхом, працювати, бути не модним, а сучасним, бути прикладом для нашого майбутнього, наших дітей — Сергію Жадану", — сказала Кагановська.

Сергій Жадан сказав, що навчався не у ХНУ ім. Каразіна, а у Педагогічному, проте дипломну роботу захищав саме у Каразіна. Письменник згадав, як боявся і поважав каразінських філологів за їхній професіоналізм.

"Для мене велика честь отримати цю нагороду. Я до сьогодні пам'ятаю захист, пієтет, страх перед філологічною спільнотою каразінців, на яких я дивився трохи дистанційно, бо своїх професорів зі Сковороди я знаю. Сьогодні через всі ці роки я думаю, що за цим страхом, пієтетом, перш за все, стояла повага до професіоналізму, знань, людей, які дуже хорошо роблять свою роботу. Це, правда, було, правда, залишилося. Я з великою повагою ставився і ставлюся до викладачів Каразінського університету", — сказав Жадан.

Також письменник розповів, що сьогодні у ХНУ ім. Каразіна регулярно проводить десятки зустрічей, презентацій та дискусій, і пообіцяв і надалі працювати з добрими намірами.

Як писав KHARKIV Today, у липні цього року Сергій Жадан отримав  літературну премію США імені Дерека Уолкотта за збірку віршів "A new orthography" ("Новий правопис").

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.