Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

СБУ затримала мешканця Харківщини, який допомагав вивозити зерно в Росію

Фото: СБУ
Суд відправив чоловіка під варту.

Житель Куп'янського району віддано служив окупантам, за що ті призначили його в своє "підприємство".

Співробітники Служби безпеки України затримали мешканця Харківської області, який допомагав російським окупантам вивозити українське зерно в Росію. Його викрили на деокупованій території, хоча колаборант намагався приховуватися. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Слідчі встановили, що чоловік до війни працював інженером Куп'янського комбінату хлібопродуктів. Коли район був окупований, він перейшов на бік загарбників.

"Щоб підтвердити свою відданість країні-агресору, він силоміць відібрав у головбуха продовольчого підприємства відомчі печатки, штампи, статутні документи та особові справи працівників. Потім передав їх представникам місцевої окупаційної адміністрації", — розповіли в СБУ.

За таке "служіння" окупанти дали чоловіку посаду у створеному ними "підприємстві" — так званому "государственному предприятии "Продовольственные ресурсы" у Куп'янську. Він очолив це "підприємство".

На посаді чоловік виконував завдання Росії, яке полягало у примусовому вивезенні українського зерна з Харківської області до Росії. Так званий "очільник" уклав договір з іншим окупаційним органом — "Купянской железной дорогой". Той постачав йому вагони, якими надалі транспортували пшеницю.

"Встановлено, що оптові партії викраденого зерна мали відвантажувати на зернові термінали однієї з російських компаній у Ростові-на-Дону. Втім, реалізації злочинного плану завадили Сили оборони, які звільнили Куп'янськ і тим самим заблокували "поставку", — зазначили в СБУ.

Після звільнення Куп'янська чоловік переховувався від правоохоронців, але його знайшли та затримали. "Очільнику" оголосили підозру за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

зернозернозерно

Як писав KHARKIV Today, підприємець із селища Великий Бурлук налагодив робочі зв'язки з так званою "ВГА Купянского района" і вивозив українське зерно до Росії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.