Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

СБУ встановила російського командира, який катував жителів окупованої Харківщини

Фото: СБУ.
Прапорщик Максим Янголенко знущався з жителів Ізюму.

Слідчі СБУ ідентифікували ще одного російського військового, який катував мирних мешканців на Харківщині.

Старший прапорщик Збройних сил Росії, командир взводу 252-го гвардійського мотострілкового полку 90-ї гвардійської танкової дивізії (в/ч 91711) Максим Янголенко входив до складу загарбницьких угруповань, що окупували Ізюмський район у 2022 році. Він народився у Воронезькій області. Навесні 2022 року він прибув до окупованого Ізюму.

"Задокументовано факти, коли цей окупант особисто брав участь у каральних акціях та незаконних обшуках за місцем проживання ізюмчан, застосовуючи до них фізичне та психологічне насилля. Так, на початку травня 2022 року російський військовий разом з вісьмома своїми підлеглими вночі увірвався до помешкання місцевого жителя в Ізюмі, вибивши калитку до подвір'я. Янголенко вимагав від чоловіка зізнатися у нібито коригуванні вогню української армії або "здати" тих, хто це робить. Не отримавши бажаної інформації російський прапорщик почав бити українця прикладом автомата з такою силою, що на зброї пересмикнувся затвор", - повідомив речник УСБУ Харківської області Владислав Абдула.

Після цього 36-річний прапорщик зімітував страту чоловіка, здійснивши постріли з автомату біля його голови.

Наступного дня росіянин знову увірвався зі своїми підлеглими до оселі цього ізюмчанина та жорстоко побив його пістолетом по голові та ногами у живіт. Після цього група окупантів обшукала маєток чоловіка та пограбували його.

Слідчі Служби безпеки повідомили росіянину про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб) заочно.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.