Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

СБУ спіймала членів міжнародної організації хакерів у Харкові

Фото: СБУ
Хакери працювали понад два роки.

Хакери зламували мобільні телефони для отримання паролів, продавали конфіденційну інформацію їхнім власникам та знімали кошти з рахунків, а також продавали вкрадені і втрачені телефони.

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили групу хакерів, до якої входили п'ятеро осіб із технічною освітою — жителі Києва і Харкова. Про це повідомили у Службі безпеки України.

"Зловмисники позиціонували себе як учасники міжнародного хакерського угруповання "Phoenix". Спеціалізувалися на дистанційному зламуванні мобільних пристроїв і незаконному зборі персональних даних. У своїй діяльності зловмисники використовували спеціально розроблене програмне забезпечення і технічні засоби", — пояснили у СБУ.

Слідчі встановили, що хакери використовували копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв — Apple і Samsung. Користувачі завантажували додаток або програму на цих фейкових сайтах, тим самим надаючи хакерам пароль до свого облікового запису. Зловмисники копіювали інформацію і за допомогою неї знімали гроші з рахунків власників телефонів, а також продавали інформацію про їхнє приватне життя третім особам.

хакеры

За несанкціонований доступ до облікового запису власника мобільного телефону в середньому брали 200 доларів. До того ж, хакери займалися розблокуванням вкрадених і втрачених гаджетів виробництва Apple, після чого продавали їх через мережу підконтрольних магазинів у Києві та Харкові.

"За оперативними даними, хакери вели свою діяльність понад два роки, а їхніми жертвами за цей час стали кілька сотень осіб", — зазначили у СБУ.

хакеры

Правоохоронці вирішують питання щодо вручення зловмисникам підозри за ст. 361 (незаконне втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, 17-річного жителя Харкова, який створив фейкову програму "Дія" для отримання COVID-сертифікатів, відмовилися приймати на роботу до Міністерства цифрової трансформації України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.