Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

СБУ розслідує відключення газу в селі під Харковом

Фото: "Харьковгаз"
У Благодатному не було газу шість днів.

У "Харківгазі" кажуть — не могли підключити газ через "псевдоактивістів".

СБУ досліджує обставини, за яких АТ "Харківгаз" відключило газопостачання у селі Благодатне Харківської області. Про це повідомили у Службі безпеки України.

"За наявною інформацією, посадові особи цієї приватної компанії вимагали додаткові гроші від споживачів, безпідставно "прикриваючись" президентом і керівництвом держави. Відтак, вони підбурювали людей до масових акцій протесту, що могло дестабілізувати ситуацію у регіоні", — розповіли силовики.

За інформацією СБУ, посадові особи АТ "Харківгаз" залишили без газу ціле село на початку жовтня. Це сталося під виглядом ремонтних робіт.

"Відразу після відключення, від жителів села зажадали: підписати додаткову угоду на ще одну, неіснуючу раніше послугу з обслуговування внутрішньобудинкових систем. Тож, платіжка для кожної сім'ї має зрости на 1200-1800 гривень у рік. Представники АТ "Харківгаз" відмовлялися подавати газ до населеного пункту без того, аби кожен житель села підписав цей договір. Ттобто, користуючись монопольним становищем і гострою потребою населення у газі на початку опалювального сезону, жителі села були поставлені у безвихідне становище", — повідомили силовики.

У СБУ уточнили, водночас керівництво "Харківгазу" заявило, що їх компанія не має ніякого відношення до підняття цін на газ, а винні у цьому президент і керівництво держави. Це призвело до численних акцій протесту місцевих жителів і перекриття доріг.

У співробітників газової компанії СБУ вбачає окремі ознаки дій, передбачених ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Санкція статті передбачає до 10 років за ґратами.

Після втручання правоохоронних органів і місцевої влади, газопостачання до села відновили 17 жовтня. СБУ продовжує досудове розслідування. Правоохоронці вивчають всі обставини цієї ситуації.

У "Харківгазі" розповіли, що для підготовки газорозподільних мереж області до стабільної і безаварійної роботи в опалювальному сезоні, 11 жовтня повинні були провести ремонтні роботи на газопроводі і газорегуляторних пунктах у селі Благодатне. Інформацію про проведення таких робіт заздалегідь розмістили на веб-сайті АТ "Харківгаз", у селі Благодатне поінформували місцеві органи влади.

"Однак, невстановлені особи 11 жовтня заблокували роботу фахівців "Харківгазу" і спецтехніку компанії. Тому роботи були припинені, а близько 200 клієнтів "Харківгазу" залишилися без газу. За сприяння державних органів влади, 16 жовтня "Харківгаз" відновив ремонт на газорозподільних мережах у селі Благодатне і підготував газопроводи до випробувань, які проводяться перед пуском газу споживачам", — розповіли газівники.

За їхніми даними, пуск газу повинен був початися 17 жовтня.

"17 жовтня невідомі особи — псевдоактивісти, які раніше блокували транспорт "Харківгазу", почали підбурювати споживачів не надавати доступ працівникам газової компанії у домоволодіння. Без здійснення цих заходів безпеки пуск газу неможливий. Цього дня ці псевдоактивісти пошкодили автотранспорт "Харківгазу" і здійснили численні спроби пошкодити власне майно працівників компанії (телефони), на які працівники фіксували правопорушення невідомих осіб", — розповіли у газовій компанії.

Представники "Харківгазу" викликали правоохоронців на місце події. Спільними зусиллям державних органів влади та правоохоронців 17 жовтня газівники змогли відновити подачу блакитного палива жителям села Благодатне.

"Ніяких заяв, крім офіційних звернень до правоохоронних органів про протиправні дії невідомих осіб у селі Благодатне у період 16-17 жовтня АТ "Харківгаз" не робив. Звертаємо увагу правоохоронних органів на деструктивну діяльність псевдоактивістів, які намагаються підбурювати людей до протиправних дій і закликають до дестабілізації ситуації у суспільстві, і просимо вжити відповідних заходів", — пояснили газівники.

У "Харківгазі" запевнили — здійснюють діяльність з розподілу природного газу споживачам і не мають ніякого відношення до продажу газу.

"Вартість послуг Оператора газорозподільної мережі АТ "Харківгаз" встановлюється державним регулятором — НКРЕКП", — повідомили у газовій компанії.

Нагадаємо, 16 і 17 жовтня жителі Благодатного перекривали дорогу на виїзді з Харкова, оскільки залишилися без газу

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.