Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

СБУ оголосила підозру продюсеру, який закликає до окупації Харкова

Фото: "РБК-Україна"
Підозра оголошена заочно.

Юрій Бардаш утік до держави-агресора та отримав російський паспорт.

Слідчі заочно оголосили підозру продюсеру Юрію Бардашу, який після початку повномасштабного вторгнення втік до Росії та почав інформаційно підтримувати окупантів. Зокрема, Бардаш закликає до окупації Києва та Харкова. Дописи робить у Telegram-каналі. Окрім цього, ходить по ефірах російських пропагандистів у YouTube.

"Для цього Бардаш регулярно публікує антиукраїнські дописи на сторінках власного Телеграм-каналу із загальною аудиторією майже 50 тис. користувачів. Серед іншого — фігурант закликає до захоплення Києва та Харкова. Також Бардаш регулярно повторює тези російської пропаганди в ефірах рупорів кремля на відеохостингу YouTube. Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти його інформаційно-підривної діяльності на користь агресора", — розповіли у Службі безпеки України.

Зазначимо, Юрій Бардаш родом із Луганської області, народився у місті Алчевськ. Продюсер, хореограф, співак. Зокрема, є продюсером гуртів Quest Pistols та "Грибы". У липні 2022 року виїхав до держави-агресора. 23 січня 2024 року отримав російський паспорт. Як розповіли в Офісі генпрокурора України, слідчі виявили десятки публікацій Бардаша у соцмережах та публічних виступів із протиправним змістом.

"Не асоціюючи себе з Україною, він отримав паспорт держави-агресора та цинічно похизувався цим у соціальних мережах, — зазначили в Офісі генпрокурора. — Музикант в інтерв'ю російським відеоблогерам, своєму Telegram-каналі і прямих ефірах в Instagram підтримував так звану "СВО" в Україні. Він активно розвивав тему "громадянського конфлікту" під час окупації росією територій на Донеччині, пропагував ідею підпорядкування України державі-агресору, виправдовував та визнавав правомірною тимчасову окупацію частини України, здійснював глорифікацію учасників збройної агресії рф".

Підозру Бардашу оголосили за:

  • ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій), 
  • ч. 1 і 2 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України),
  • ст. 436 (пропаганда війни),
  • ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).

Як писав KHARKIV Today, справу мера-зрадника з Харківської області передали до суду. Іван Столбовий здав росіянам місто та за деякий час утік до Росії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.