Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

СБУ ідентифікувала російського військового, який катував поліцейських у Харківській області

Олександр Кулешов. Фото: СБУ
Олександр Кулешов намагався змусити українських військових працювати на росіян.

Співробітники Служби безпеки України ідентифікували російського військового, який під час окупації Харківської області катував українських поліцейських. 

Це 33-річний Олександр Кулешов зі Ставропольського краю Росії. Він служив в угрупованні, яке окупувало Куп'янщину у 2022 році. Він разом з іншими окупантами намагався примусити українських поліцейських співпрацювати із ними, викрадав їх та застосовував тортури.

"На окупованій території він, разом з іншими військовослужбовцями держави-агресора, займався придушенням будь-яких проявів незгоди місцевого населення з політикою окупаційної влади. Також він намагався примусити співробітників української поліції, які опинилися під окупацією, співпрацювати з російськими загарбниками та займати посади у новостворених відділах "мвд рф". Для цього він викрадав поліцейських, застосовував до них незаконне ув'язнення, тортури, побиття та погрози фізичною розправою над ними та над їхніми родичами", — повідомив речник Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Слідству відомо, що у березні 2022 року окупанти вдерлися до будинку заступника начальника відділу поліції у Куп'янському районі, тримаючи автомати, вивели на вулицю та відвезли до катівні у фермерському господарстві. Кулешов вимагав, щоб той пішов працювати до так званого "МВД РФ". Проте чоловік відмовився. Тоді окупант став жорстоко із ним поводитися.

"Отримавши категоричну відмову, рашисти піддали поліцейського жорстоким тортурам: підвісили за зв'язані руки до крану з металевим гаком, били палками, руками та взутими у чоботи ногами по різних частинах тіла, погрожували розстрілом. Втім, його згоди вони так і не домоглися", — розповів Абдула.

За кілька днів окупанти так само вчинили з іншим поліцейським. Проте згодом вони змушені були відпустити співробітників поліції з катівні. Разом із Кулешовим людей катували окупанти із позивними "Медик" і "Тренер".

Кулешову оголосили підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Він переховується від слідства, підозра оголошена заочно.

Як писав KHARKIV Today, судитимуть співробітника ФСБ, який катував жителів Харківщини. Окупант незаконно затримував людей і відправляв до катівні у Вовчанську.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.