Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сапери вилучили 500-кілограмову російську бомбу з багатоповерхівки у Харкові

Фото: ДСНС
Авіабомба пролежала на даху будинку з березня.

Авіабомба могла повністю зруйнувати будинок.

23 червня харківські сапери зняли з даху 9-поверхового будинку на Північній Салтівці російську авіабомбу вагою 500 кілограмів (ФАБ-500), яку окупанти скинули з літака ще у березні. Авіабомба влучила у дах та застрягла на технічному поверсі будинку. Тоді піротехніки дезактивували її, викрутивши підривник, проте зняти не змогли через обстріли. Про це повідомили у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

"Це дуже потужна некерована фугасна бомба, яка несе 300 кілограмів вибухової речовини. Вона здатна була зруйнувати той будинок повністю, але на щастя не спрацювала. Тоді, у березні, піротехніки ДСНС дезактивували бомбу, викрутивши контактний підривник. Проте застосувати важку техніку, щоб дістати її з висоти та знешкодити повністю, не було можливості через постійні обстріли з боку окупанта", — пояснили у ДСНС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За розкладом. По Харкову гатять "Іскандерами"

Авіабомбу зняли за допомогою спеціального аварійно-рятувального автомобіля, автонавантажувача, піротехнічного автомобіля, важкого автокрана. Роботу виконували близько десяти саперів та рятувальників. 

"Бомбу дістали та вивезли для подальшого знешкодження", — зазначили у ДСНС.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.