Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Розумна" система стежитиме за безпекою на харківських дорогах

Фото: Харьковский горсовет
Систему створять у Диспетчерському центрі моніторингу та управління засобами організації дорожнього руху.

Інтелектуальну систему планують запровадити упродовж трьох років, роботи можуть розпочатися вже наступного року.

У Диспетчерському центрі моніторингу та управління засобами організації дорожнього руху комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" (вулиця Молодої Гвардії, 1, район метро "Метробудівників") створять інтелектуальну систему управління дорожнім рухом, яка допоможе знизити кількість аварій на дорогах у Харкові. Систему почнуть впроваджувати у центрі міста. Про це повідомили у Харківській міській раді.

"Ми створимо інтелектуальну систему управління дорожнім рухом. Вона дозволить виводити інформацію з камер відеоспостереження у громадських місцях, на основних магістралях і перехрестях з інтенсивним рухом та інших місцях масового відвідування. Впровадження єдиної системи відеоспостереження дозволить знизити кількість аварій і місць концентрації ДТП. Також проєкт передбачає реконструкцію перехресть, будівництво нових світлофорних об'єктів і велодоріжок", — пояснив директор департаменту взаємодії з міжнародними агентствами та фінансовими установами Костянтин Деменков.

За допомогою інтелектуальної системи планують підвищувати безпеку пішохідного, велосипедного та дорожнього руху у таких напрямках:

 • проспект Гагаріна;
 • проспект Московський;
 • вулиця Полтавський шлях;
 • вулиця Клочківська;
 • вулиця Шевченка;
 • проспект Льва Ландау;
 • проспект Науки;
 • уся центральна частина міста.

Проєкт із впровадження інтелектуальної системи реалізують за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку. Загалом на створення такої системи піде 25 мільйонів євро.

До того ж, підвищувати безпеку дорожнього руху хочуть за допомогою обмеження швидкості автотранспорту, встановлення ще 1087 камер контролю безпеки дорожнього руху та підключення їх до Диспетчерського центру.

Зазначимо, сьогодні у Диспетчерському центрі моніторингу і управління засобами організації дорожнього руху стежать за рухом на 100 перехрестях за допомогою 203 відеокамер. За словами начальника Диспетчерського центру Олени Левченко, за півроку відеокамери допомогли поліцейським розшукати 55 водіїв, які ховалися з місця ДТП.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області запрацює ще одна камера фіксації порушень ПДР. З 26 листопада на автомобільних дорогах Запоріжжя, Львова, Тернополя, Донецької, Миколаївської, Рівненської та Харківської областей запрацюють нові прилади фіксації правопорушень, які контролюватимуть дотримання вимог правил дорожнього режиму в автоматичному режимі. У Харківській області камера працюватиме у місті Богодухів — вулиця Шевченка (кілометр 49+934 автодороги Р-46).

Простий текст

 • Не дозволено жодних HTML теґів.
 • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
 • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.