Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Розстріл військових у Дніпрі: постраждала солдат Нацгвардії родом із Харківської області

Фото: соцсети
Дівчина — у найтяжчому з усіх постраждалих.

Лікарі роблять все можливе, щоб старший солдат Нагвардії Жанна Шарова вижила.

Жанна Шарова народилася у Харківській області, потім закінчила Дніпропетровський університет внутрішніх справ і пішла служити до Нацгвардії. У ніч із 26 на 27 січня вона чергувала на "Південмаші", коли дезертир Артемій Рябчук убив п'ятьох людей і ще стільки ж поранив. Упродовж доби стан Жанни Шарової залишається дуже тяжким. Поки лікарі не дають жодних прогнозів, поруч з нею перебуває мама. Про те, як відбувається лікування 22-річної дівчини, розповів головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

"Старший солдат Нацгвардії. Майбутнє її поки що туманне. Народилася у Харківській області, займалася спортом. Мала загострене почуття чесності та справедливості. Мріяла стати офіцером Нацгвардії. Прямо з калюжі крові, солдата і її лікарі швидкої, борючись з больовим шоком, зуміли доставити у Мечникова. Швидке обстеження, операційна. Три кулі прошили тіло Жанни. Найважче поранення у живіт. Розбитий тонкий і товстий кишківники. Професор Олександр Кутовий та завідувач відділення Віталій Пелех пішли на чотиригодинну найскладнішу операцію. Видалено більше метра розбитого товстого та тонкого кишківника. На виході куля розвернула хребет у поперековому відділі", — написав Риженко у Facebook.

За словами головлікаря лікарні, дівчині вже перелили більше чотирьох літрів крові, стабілізували та відновили гемоглобін. Але попереду кілька найважчих операцій.

"Після кишківника на неї чекають наступні життєво важливі операції на хребті. Зараз анестезіологи взяли Жанну на ревізію черевної порожнини та виведення кишківника назовні. А поки що всі здають кров…", — повідомив Риженко.

У день трагедії після проведених операцій усім постраждалим головлікар лікарні казав, що дівчина найважча з п'яти поранених на "Південмаші". Коли її привезли до лікарні, вона не пам'ятала, що сталося, але говорила лікарю, що нібито працює оператором на якійсь щитовій.

"Навіть не могла зрозуміти, як це сталося. Або через стан свого здоров'я вона не змогла пояснити мені, вкрай важка, буквально танула на очах... Зараз потрібно, щоб вона сама почала їсти, сама почала ходити, а потім уже давати прогнози ", — уточнив Риженко.

22-річна Жанна Шарова — випускниця Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, повідомили у виші. У соцмережах оголосили збір допомоги для дівчини — можна перерахувати гроші на картку матері потерпілої — 5167803232375241 (Неля Шарова).

Фото: соцсети
Фото: соцмережі

Нагадаємо, вночі 27 січня у Дніпрі на території Південного машинобудівного заводу військовослужбовець Національної гвардії відкрив вогонь із автоматичної зброї, внаслідок чого загинули п'ятеро людей, ще п'ятеро отримали поранення. Вранці стрільця затримали.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.