Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Розслідування катастрофи Ан-26 обіцяють завершити до кінця квітня

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Виконуючий обов'язки Олексій Сухачов розповів про слідство в справі про катастрофу Ан-26.

Військовий літак Ан-26 розбився у вересні 2020 року, завершити розслідування планують через півроку.

Розслідування катастрофи літака Ан-26 біля Чугуєва (Харківська область) завершать до кінця квітня. Про це повідомив виконуючий обов'язки директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов під час виступу у Верховній Раді України.

"Слідству вдалося максимально швидко встановити причини катастрофи і отримати беззаперечні докази, за результатами яких трьом особам повідомлено про підозру. Двоє з них досі утримуються під вартою за рішенням суду. Досудове розслідування зазначеної трагедії знаходиться на постійному контролі Президента України. Його завершення плануємо на кінець квітня поточного року", — сказав Сухачов.

Державне бюро розслідування ініціювало перевірку Державної аудиторською службою державного підприємства "Антонов". Перевіряти будуть дотримання ним законодавства щодо виготовлення та експлуатації всіх літаків, які виготовлялися з 1991 року.

Як писав KHARKIV Today, увечері 25 вересня 2020 року військово-транспортний борт Ан-26Ш упав, а потім загорівся недалеко від Чугуєва. На борту перебували 27 осіб, вижити вдалося лише одному — В'ячеславу Золочевському. На місці загинули 25 чоловік, ще один — Віталій Вільховий помер у лікарні . Попрощалися з загиблими 6 жовтня на площі Свободи, після чого поховали в 11 регіонах України.

У справі про катастрофу Ан-26 є троє підозрюваних — керівник польотів Олексій Жук (дозволив зліт "конвеєром"). На думку слідства, якби несправність виявили при стандартному польоті, у екіпажа був би якийсь час зупинити літак.

Наступний підозрюваний — командир частини В'ячеслав Глазунов, який повинен був затверджувати план польотів і вирішувати курсантам-штурманам перебувати в літаку. Ще одна підозра — командувачу Військово-повітряними силами ЗСУ Сергію Дроздову. За версією слідства, він створив помилкове уявлення у військових, що польоти "конвеєром" на Ан-26 безпечні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.