Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Розмінували 1% території. Кількість піротехнічних підрозділів у Харківській області збільшили

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
В області працюють 25 піротехнічних груп, але цього недостатньо.

Для розмінування Харківської області потрібна важка техніка.

Території у Харківській області розміновували 22 піротехнічні групи. Сьогодні до регіону прибули ще три групи. До складу цих груп входять сапери зведеного загону (з різних регіонів України) й сапери Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС. Вони працюють у Харківському, Куп'янському, Ізюмському та Чугуївському районах, повідомив речник ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області Євген Василенко.

"Наразі на території Харківщини уже працює 22 піротехнічні групи. Сьогодні прибуло ще три групи. Загалом повинно працювати 26 піротехнічних груп для розмінування Харківщини Це — піротехнічні групи саме зі складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій", — сказав Євген Василенко.

Окрім ДСНС, на території Харківської області працюють над розмінуванням інші піротехнічні підрозділи та сапери — зі складу Збройних сил України, Національної поліції, Державної спеціальної служби транспорту, а також некомерційні та комерційні міжнародні та державні українські формування.

Саперам не вистачає розмінувальної техніки. За словами Євгена Василенка, потрібно щонайменше сім одиниць для розмінування сільгоспугідь. Зараз в Ізюмському районі працює одна інженерна машина розгородження (ІМР).

"Це різна важка техніка [потрібна — ред.], яка здатна працювати на сільгоспугіддях, саме там, де не можуть пройти сапери з міношукачами по розмінуванню територій. Це автомобілі "Божена", "Армтрак", ІМР (інженерні машини розгородження) тощо", — пояснив Євген Василенко.

Зазначимо, на брифінгу 20 березня Євген Василенко повідомив, що на сьогодні у Харківській області потенційно замінованою вважається вся деокупована територія (30% території Харківської області), а також та територія, де велися активні бойові дії. Загалом це — близько 500 000 гектарів у Куп'янському, Ізюмському (повністю), Чугуївському районах (частково, Вовчанська, Старосалтівська громади), Харківському району (вздовж кордону з Росією), Богодухівському районі (Золочівська громада).

Розміновано близько 1% території. Наразі сапери працюють за заявками місцевих мешканців, а також розміновують об'єкти критичної інфраструктури, узбіччя, залізничні колії, території вздовж лінії електропередач. 

"У відсотках [скільки розмінували — ред.], це близько 1%. Але цей відсоток постійно змінюється, оскільки ведуться активні бойові дії вздовж кордону з Російською Федерацією. Це Харківський, Богодухівський, Чугуївський і Куп'янський райони. Обстріли проводяться постійно з великою інтенсивністю. І після того, як певна кількість боєприпасів на тих територіях була розмінована, після цього ворог проводить повторні обстріли, і ця територія, мабуть, не вважається розмінованою", — пояснив Євген Василенко.

Як писав KHARKIV Today, сапери ДСНС до обстеження територій кладовищ Харківщини ще не приступали, оскільки першочерговим завданням є розмінування критичної інфраструктури. Тому мешканців Харківщини закликають не ходити на кладовища.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.