Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Російська армія захопила ще одне село у Харківській області

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Окупанти дісталися правого берега річки Оскіл.

Окупанти продовжують наступ на Куп'янському напрямку.

Кілька тижнів поспіль російська армія не полишала спроб прорвати оборону ЗСУ на північний схід від Куп'янська. 15 травня, за інформацією джерела KHARKIV Today, окупантам вдалося захопити село Масютівка за 13 кілометрів від Куп'янська. Українські Сили оборони відійшли на лівий берег Осколу.

У звіті Інституту вивчення війни за 15 травня фігурує Масютівка як можливий новий плацдарм окупантів, але станом на вчорашній день підтверджень про захоплення у ISW не було.

"Російські джерела стверджували, що російські війська захопили Масютівку Харківської області і створили плацдарм на західному (правому) березі річки Оскіл. Відомий російський мілблогер стверджував, що 14 травня російська десантна група захопила Масютівку і створила плацдарм на протилежному березі річки Оскіл безпосередньо на захід від населеного пункту. Інші російські мілблогери стверджували, що російські війська здійснили успішний наліт на українські позиції біля Масютівки і згодом відступили, а повідомлення про створення російського плацдарму не підтверджені. ISW поки не має візуального підтвердження того, що російські війська захопили Масютівку або закріпили позиції десь на західному (правому) березі річки Оскіл. Російські мілблогери стверджували, що захоплення Росією Масютівки було б тактично незначним, враховуючи, що українські війська займають піднесені позиції в цьому районі і можуть легко обстріляти спроби росіян просунутися", - йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

У Генштабі поки що не повідомили про втрату Масютівки. Згідно з ранковим зведенням, "на Куп’янському напрямку противник не припиняє спроб покращити тактичне положення, минулої доби вів безуспішні наступальні дії в районах Масютівки та Новоселівського" (напевно, мається на увазі Новоселівка - Ред.).

Нагадаємо, станом на кінець 2022 року у тимчасовій окупації залишалось 29 населених пунктів, повідомляв голова ХОВА Олег Синєгубов. Це 1,6% території Харківщини. Ще близько десяти населених пунктів у Куп'янському районі залишаються у так званій "сірій" зоні.

Найбільше потерпає Дворічна. Її, за словами голови адміністрації Галини Турбаби, "стирають із лиця землі".  

Нагадаємо, під час осіннього контрнаступу ЗСУ звільнили 544 населені пункти Харківської області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.