Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіяни вивезли 15 вантажівок соняшнику з території Харківщини

Иллюстративное фото: rada2012.net.ua
Викрадення торішнього врожаю триває.

КАМАЗи з насінням поїхали у бік окупованої частини Луганської області.

Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Окупаційну владу в громаді очолює російський комендант, якому допомагають місцеві колаборанти. Про це повідомили у Борівській селищній раді.

"Бойові дії на території Борівщини поки що не ведуться, але у населених пунктах громади у різній кількості постійно перебувають російські військові. За даними аеророзвідки, найбільше зосередження живої сили та техніки супротивника спостерігається на сході та півдні громади у селах, територіально наближених до Луганської та Донецької областей. Також ворожі війська перебувають у Підвисокому, Гороховатці та Бахтині", — поінформували там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У окупантів на Харківському напрямку розпочалися масові бунти

За даними місцевого керівництва, на окупованих територіях загарбники намагаються запроваджувати власний "документообіг".

"У Боровій почали видавати надруковані на принтері документи типу свідоцтв про народження та смерть, посвідчення та інше, де значиться, що Борова належить до Куп'янського району Бєлгородської області Російської Федерації. У той же час, у самому окупованому Куп'янську ходять бланки із записом: "г . Купянськ, Луганская область, РФ". Зазначаємо, з юридичного погляду ці документи є нікчемними, тобто не мають жодної правової сили", — пояснили у Борівській громаді.

Там додали ще більш безглузда і зухвала — запропонована окупантами система оподаткування.

"Підприємцям та фермерам на окупованих територіях ставлять за умову 50% прибутку/врожаю віддавати окупаційній владі. Тим, хто не погоджується, погрожують відібрати бізнес/землі/майно та передати іншим, зручним "власникам", — повідомили у Борівській селищній раді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти намагаються "заглушити" українські безпілотники на кордоні Харківської області

Місцеве керівництво уточнило, що із захоплених територій окупанти продовжують масово викрадати сільськогосподарську продукцію торішнього врожаю.

"Вчора з Борової було вивезено щонайменше 15 КАМАЗів насіння соняшникау. Вантажівки виїхали у напрямку Старобільська (окупована територія Луганської області)", — розповіли вони.

У Борівській громаді зазначили, що жителі окупованих населених пунктів продовжують виживати у складних умовах без мобільного зв'язку та інтернету. У деяких селах досі немає електрики.

"Продукти, які завозяться у магазини з Росії і так званої ЛНР, в основному низької якості. В аптеках спостерігається дефіцит ліків. Великою проблемою залишається відсутність можливості перевести в готівку гроші, для цього потрібно виїжджати у Сватове або Старобільськ, але там за цю послугу доводиться платити до 40% від загальної суми коштів", — поінформували там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти шукають українські патрони для скоєння самострілу на Харківщині

У Боровській селищній раді кажуть, що тримаючи людей на окупованих територіях у заручниках, рашисти продовжують вести там свою інформаційну війну.

"Щоб зломити опір населення і здобути лояльне ставлення, людям розповідають про неіснуючу перемогу Росії, "зраду" влади, яка їх нібито обдурила і кинула, уявних нацистів, "один народ", покращення життя під Росією і так далі. У окупантів навіть є роздруковані методички, де чітко прописано, що і як розповідати людям. Але всі їхні фантазії не мають нічого спільного з реальністю, а вся пропаганда має лише одну мету — окупацію України", — попередили там.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.