Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росія запустила інформкампанію про паспорти для жителів Харківщини

У повідомленнях цитують гауляйтера Ганчева.

Росія запустила інформаційну кампанію про свої паспорти нібито для жителів Харкова та області.

Пропагандисти поширюють інформацію із посиланням на так званого "главу военно-гражданской администрации Харьковской области" Віталія Ганчева про те, що жителям "освобожденных районов Харьковской области" роздадуть російські паспорти.

У повідомленнях сказано, що жителям Донбасу спочатку давали паспорти так званих "народних республік" і тільки потім — російські, жителям Харківщини начебто збираються видавати одразу паспорти держави-агресора.

"Исходя из этого опыта, нами было принято решение, что если люди хотят вступить в российское гражданство, сразу оформлять им российский паспорт", — сказав Ганчев, зазначають у пропагандистських матеріалах.

Також держава-агресор нібито планує видавати російські атестати випускникам шкіл Харківщини та "вже закріпили" за регіоном свій автотранспортний код — 188.

Центр протидії дезінформації зазначає: такими повідомленнями росіяни намагаються показати нібито жителі Харківської області хочуть отримувати російське громадянство, попри те, що насправді навіть на тимчасово окупованих територіях інших регіонів люди намагаються уникнути його. Ще однією метою таких повідомлень є створення видимості "турботи" про жителів Харківської області.

"Подібними повідомленнями пропаганда рф хоче створити враження, ніби на Харківщині є попит на оформлення громадянства держави-агресорки. Хоча навіть дані з ТОТ в інших регіонах свідчать, що місцеве населення прагне уникнути отримання паспорта рф, а охочим переїхати до росії доводиться переживати знущання та приниження у фільтраційних таборах. Також ворог на тлі масованих обстрілів намагається створити ілюзію турботи про населення Харківщини та готовність "прийняти їх у лоно росії". Окрім того, просувається наратив про те, що "українці та росіяни — один народ", яким рф виправдовує агресію проти України. Не піддавайтеся маніпуляціям ворога", — зазначив Центр протидії дезінформації.

з
Скрин: ЦПД

Як писав KHARKIV Today, раніше окупанти поширювали фейкову інформацію про нібито евакуацію із Харкова. У повідомленні заявляли, що нібито із Харкова та прилеглих населених пунктів оголосили евакуацію, і жителям потрібно терміново залишити їх.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.