Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росія посилює угруповання на Харківщині і кидає "вагнерів"

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Ворог прагне захопити Куп'янськ.

Російські військові продовжують йти у штурми та обстрілювати позиції української армії на Куп'янському напрямку.

Лише за минулу добу зафіксовано 610 обстрілів. Для проведення штурмів на Куп'янський напрямок перекинули 250 вагнерівців.  Вони, імовірно, мають очолити штурмові операції. Про це повідомив помічник начальника 15-го мобільного прикордонного загону "Сталевий кордон" Іван Шевцов в ефірі "Суспільне. Спротив".

"Також хочу зазначити, що за нашою інформацією, ворог зараз стягує більше сил. На Куп'янський напрямок прибуло близько 250 вагнерівців, які планують продовжувати штурмові дії, очолювати їх. І ворог не полишає свою мету — захопити Куп'янськ, Куп'янськ-Вузловий і вийти по лівому берегу річки Оскіл. Вагнерівці переважно будуть використовуватися для керування штурмовими діями, а безпосередньо у штурмові підрозділи у них входять як підрозділи регулярної армії, так і військовослужбовці із так званих підрозділів "Штурм" і "Штурм Z", укомплектовані з ув'язнених", — пояснив Шевцов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти скаржаться, що їм будь-що треба захопити Куп'янськ

За словами Івана Шевцова, зараз у штурм відправлять від 20 до 30 російських військових на одній або двох одиницях техніки — танках, бойових машинах піхоти або бронетранспортерах. Один штурм вони проводять із використанням техніки, інший — без неї. Проте погода заважає ворогу. Через дощі росіяни рідше використовують техніку.

"Це видно і по кількості ураженої техніки. Якщо, наприклад, за попередню добу на Лимано-Куп'янському напрямку нашими силами оборони було знищено 38 одиниць техніки, то за минулу добу — тільки 18. Це пов'язано не з тим, що ми гірше почали працювати. Це пов'язано з тим, що ворог просто менше використовує техніку", — розповів Шевцов.

Українська армія атаки відбиває. Вона використовує усі наявні сили та засоби. Уражувати техніку росіян допомагає українським захисникам, у тому числі протитанковий ракетний комплекс "Стугна". Із нього нищать російські БТ-ЛБ (багатоцільовий транспортер-тягач легкий броньований), бойові машини піхоти, бронетранспортери, а також самих загарбників.

"Одним пострілом можна уразити до десяти військовослужбовців. Тобто така техніка, такі ПТРК, які є у нас на озброєнні, вони є досить ефективними", — зазначив Шевцов.

Як писав KHARKIV Today, у неділю 5 листопада російські військові близько десяти разів йшли в атаку на Куп'янському районі. Вони штурмували позиції української армії біля трьох сіл на Куп'янщині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.