Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росія може спробувати наступати на північному сході від Харкова — РНБО

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Секретар Ради національної безпеки та оборони України назвав два ймовірних напрямки для імовірних атак.

Можливий наступ росіяни хочуть використати для перехоплення ініціативи у війні.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що Росія може спробувати наступати на північному сході від Харкова або на півдні Запорізької області. Про це пише Reuters із посиланням на інтерв'ю Данілова.

Наразі, за словами Данілова, окупанти досліджують українську оборону в частково окупованій Запорізькій області, де проходить сухопутний шлях між східною Україною та Кримом. На Харківщині Данілов не виключає нового наступу РФ.

"Спроби наступу як на Харківському, так і на Запорізькому напрямку, звичайно, будуть", — сказав Данілов. — Наскільки вони досягнуть успіху, залежатиме від нас".

Reuters нагадав, що про спробу Росії здійснити ще один великий наступ найближчими тижнями вже повідомляли найвищі українські чиновники, зокрема Президент України Володимир Зеленський. Для наступу Росія готує нових мобілізованих.

За словами Олексія Данілова, росіяни хочуть захопити всю Донецьку та Луганську області. "Помітних результатів" Росія прагне досягнути, за прогнозами, до річниці повномасштабного вторгнення — 24 лютого.

"Їм потрібно мати, що показати своїм людям, і мати велике бажання зробити щось велике, як вони бачать, до цієї дати", — сказав Данілов.

Атаки з боку Білорусі на північному заході секретар РНБО не прогнозує, оскільки там в окупантів не вистачає сил.

Як пише Reuters із посиланням на Данілова, Україна планує весняний наступ. На сьогодні Україні потрібна важка бронетехніка та артилерійські снаряди. Останніми місяцями від російських ударів потерпає критична інфраструктура України. Як зазначив Данілов, Україна може завдати удару по Росії.

"Скажімо, є певна точка в Росії, де ми точно знаємо, що пристрій запускає ракети по наших дітях. Ми повинні спокійно спостерігати за цією точкою і заплющувати очі, чи знищити її, якщо у нас є можливість? Якщо є об'єкт, який руйнує нашу країну..., ми повинні знищити ці об'єкти. Це війна.", — сказав Данілов.

Як писав KHARKIV Today, Росія посилює присутність на Куп'янському та Дворічанському напрямках у Харківській області та намагається не дати просунутися українській армії. Не виключені спроби контрнаступу окупантів. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.