Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росія може повторити ракетний удар по Україні — командування Повітряних сил України

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Ймовірність нового російського удару в День Збройних сил України велика.

Жителів України закликали не панікувати, але бути готовими до можливих нових ударів.

Шостого грудня Росія може завдати нового ракетного удару по Україні. Про це повідомив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

"Можуть повторити сьогодні. По-перше, свято. По-друге, бачимо такі тенденції, що 10-11 жовтня, 17-18 жовтня завдавали ударів один день, на другий завдавали ударів дещо менше, але все-таки завдавали, — сказав Ігнат. — Треба бути до цього готовим. Вся нація українська повинна жити в таких реаліях, без жодної паніки, з холодним розумом. А ЗСУ будуть робити те, що роблять найкраще — захищати громадян, свою державу".

Речник Повітряних сил ЗСУ розповів, що під час російської атаки 5 грудня українські захисники збили понад 60 ракет окупантів. Росія використовує для завдання ударів по Україні авіацію й кораблі. Ракети запускає з Каспію, району Волгодонська. Українська армія відбиває атаки. Україна розраховує на підтримку партнерів у вигляді озброєння.

"Результати показують серйозну підготовку захисників неба. І будемо робити це надалі, бити ворога, як можемо. Розраховуємо на підтримку наших партнерів, які постачають нам потроху такі потрібні й такі сучасні засоби повітряної оборони — це і Gepard німецький, і IRIS-T, і NASAMS. Таких систем треба нам побільше, щоб ми справді захистили й підсилили наявні системи ППО, основу якої сьогодні все-таки складають ще радянські комплекси Бук-М1, С-300", — сказав Юрій Ігнат.

Нагадаємо, 5 грудня Росія здійснила черговий масований ракетний удар по Україні. Повітряні сили Збройних сил України збили понад 60 російських ракет із 70-ми. Окупанти цілилися по об'єктах критичної інфраструктури. Влучання у такі об'єкти зафіксували у Київській, Вінницькій та Одеській областях. У деяких регіонах застосували екстрені відключення для збалансування системи й уникнення аварій. У Харківській області влучань не було.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.