Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Родичі загиблих у авіакатастрофі Ан-26 подадуть до суду на державу

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Завтра у Чугуївському міському суді пройде перше засідання у справі Ан-26.

Від держави вимагають 28 мільйонів гривень.

28 січня представник 28 постраждалих у справі про авіакатастрофу Ан-26 — родичів загиблих, Віталій Погосян подасть цивільні позови до Міністерства оборони України, військової частини А4104 та Державної казначейської служби. Про це пише "Суспільне" з посиланням на адвоката Віталія Погосяна.

"Завтра подаватиму 28 цивільних позовів. Ми подаватимемо позов до Міноборони, військової частини та до Держказначейства.  [Просимо стягнути з держави] по 1 мільйону кожному. Всього — 28 мільйонів гривень, — пояснив Погосян. — Ми виходили з того, що держава повинна була забезпечити безпеку польоту, тому подаємо позов до держави. І вимагаємо моральну шкоду від держави за те, що вона не забезпечила право на життя хлопців, які загинули".

Зазначимо, у справі про аварію літака Ан-26 біля Чугуєва — понад 50 учасників — 34 потерпілих (родичі загиблих і курсант В'ячеслав Золочевський, який вижив), і адвокати. Як пише "Суспільне", потерпілою стороною також визнали Міністерство оборони України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єдиний уцілілий у авіакатастрофі Ан-26 отримав квартиру у Харкові

У справі Ан-26 звинувачуються екскомандувач Повітряних сил України Сергій Дроздов, колишній командир військової частини А41104 В'ячеслав Глазунов, екскерівник польотами частини А41104 Олександр Жук, колишній заступник командира частини А41104 Олександр Вовк, заступник командира частини А41 колишній тимчасовий виконувач обов'язків начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба Олександр Туринський.

Як писав KHARKIV Today, ввечері 25 вересня 2020 року військово-транспортний борт Ан-26Ш впав, а потім загорівся неподалік Чугуєва. На борту було 27 людей, вижити вдалося тільки одному — В'ячеславу Золочевському. На місці загинули 25 чоловік, ще один — Віталій Вільховий помер у лікарні. Попрощалися із загиблими 6 жовтня на площі Свободи, посля чого поховали у 11 регіонах України.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.