"Робимо все можливе, щоб розпочати опалювальний сезон за планом", — Синєгубов
Відомо про обстріл трьох теплоелектроцентралей в Харкові та області.
Зима в Харківській області, третина якої окупована, може бути надскладною. Росія продовжує нищити ТЕЦ, котельні, інші об'єкти критичної інфраструктури. Комунальники відновлюють наслідки ракетних обстрілів. Тільки на ТЕЦ-3, яку нещодавно обстріляли, збитки склали 60 мільйонів гривень. Вона забезпечує теплом третину Харкова.
"ТЕЦ-3 зазнала пошкоджень і наразі ми робимо все можливе для того, щоби розпочати зимовий опалювальний сезон за планом. Щодо стану відновлення — про це повідомляти не буду, оскільки цією інформацією одразу може скористатися ворог. Лише зазначу, що у нас так само під ударами були ТЕЦ-5, ТЕЦ-3 — це критична інфраструктура саме для Харкова і, зокрема, в місті Чугуєві була знищена одна з ТЕЦ, яка має на собі навантаження майже 40% подачі теплоносія до домівок. Однак ми робимо все можливе для того, щоб опалювальний сезон у нас розпочався за планом", — розповів голова ХОВА Олег Синєгубов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залякування перед зимою. Російська армія завдала удару по харківській ТЕЦ
Мешканцям Харківщини, у яких є можливість, рекомендують подумати про альтернативне джерело опалення.
"Якщо це багатоповерхова будівля — навряд чи пелети або буржуйки врятують ситуацію у разі тієї чи тієї аварії на ТЕЦ. Якщо це приватне домогосподарство, то, звичайно, якщо є можливість встановити альтернативне джерело опалення і у людей на це є кошти, то, звичайно, це маємо робити. Все інше залежить від органів місцевого самоврядування, державної влади, ми маємо забезпечити теплоносій до домівок", — пояснив голова Харківської ОВА.
Школи та дитячі садки не будуть працювати офлайн, але їх також готують до нового навчального року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З окупованого міста на Харківщині до зими треба евакуювати 10 000 мешканців
У місті планують облаштувати місця обігріву, де люди зможуть залишитися на ніч. Подробиць поки що немає.
"Звичайно, що за кошти резервного фонду, обласного бюджету, ми наразі проводимо підготовку щодо закупівлі такого обладнання, для того, щоби влаштовувати місця обігріву і на випадок, в тому числі, якихось нестандартних, надзвичайних ситуацій чи там аварійних, для того, щоби люди мали змогу дійсно там обігрітися і навіть переночувати в цих місцях", — розповів Синєгубов.
Нагадаємо, половина котелень готова до опалювального сезону на Харківщині.