Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До опалювального сезону на Харківщині готова половина котелень

Ілюстративне фото
Із 500 котелень підготовлено 258.

Завершити підготовку до опалювального сезону необхідно до початку жовтня.

У Харківській області до опалювального сезону підготували половину котелень та 57% житлового фонду (без урахування тимчасово окупованих територій). Найбільш проблемними під час підготовки залишаються об'єкти соціальної сфери, оскільки окупанти цілеспрямовано їх руйнують. Це школи, будинки культури, лікарні. Про це повідомляє Харківська обласна військова адміністрація.

"На наших територіях розташовано 500 котелень, 258 уже підготовлено до опалювального сезону. Теплові мережі: із запланованих 1800 км — 1000 км вже підготовлено. По водопровідно-каналізаційному господарству у нас показник трохи нижчий — 42%. Житловий фонд підготовлено на 57% — із 12 000 будинків майже 7 000 підготовлено до опалювального сезону", — розповів директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА Сергій Магдисюк.

Як зазначив Сергій Магдисюк, є об'єкти, яки були майже підготовленими, але по них влучили російські ракети. До таких належить ліцей у Чугуївській громаді, після влучання снаряда від нього практично нічого не залишилося.

Під час підготовки до опалювального сезону враховують ризики, які можуть виникнути через обстріли. Приміром, якщо буде пошкоджена газова система, то до населених пунктів направлятимуть альтернативні системи обігріву. Кошти на це виділить держава. Замінити газ можуть дровами чи опалювальними приладами.

"На сьогодні триває заплановане закачування газу в газосховища України. За даними профільного Міністерства, заготовленого газу повинно вистачити, щоб пройти опалювальний сезон. Проте ми готуємо певну кількість дров, пелетів та опалювальних приладів на випадок виходу газової системи з ладу", — пояснив Сергій Магдисюк. 

Зазначимо, через війну у Харківській області пошкоджено 205 об’єктів теплопостачання — котелень та теплових пунктів, 56 об'єктів відремонтували, 105 — ремонтують. Повністю або частково зруйновано майже 25 кілометрів теплових мереж.

Як писав KHARKIV Today, на окупованій частині Харківщини нікому готувати міста до зими. В Ізюмі зруйновані котельні та газопроводи, немає електропостачання. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.