Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Рік карантину в Україні: в соцмережах презентували документальний фільм

Карантинно-пропускной пункт в Валковском районе. Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов  
Рік тому в цей день в Україні оголосили перший карантин.

Пам'ятайте, як все починалося?

Рівно рік тому, 12 березня 2020 року, щоб уникнути поширення коронавірусу, уряд України оголосив перший карантин. Він мав тривати три тижні, але затягнувся до цього дня. Українці стали жити в нових реаліях, а маски і антисептики стали буденними речами. Дистанційна робота теж міцно увійшла в наше життя

Тоді Україна пішла на карантин до 3 квітня. На три тижні закрили навчальні заклади, заборонили масові заходи до 200 чоловік. Крім того, на кордонах залишилися працювати тільки 49 з 219 контрольно-пропускних пунктів, також закрилося авіасполучення з деякими країнами.

17 березня в Харкові закрили метро. Перерва в роботі була більше двох місяців. Підземка відновила свою роботу 25 травня. Обов'язковою умовою для поїздки в метро стала маска або респіратор.

Тоді ми навіть уявити не могли, що карантин будуть продовжувати ще багато разів і жартували, виставляючи пляжні фотографії в масках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друга хвиля коронавірусу в Харківській області: різке зростання хворих і летальних випадків

Про те, як у нас все починалося, зняли документальний фільм під назвою "COVID-19. Нацгвардія протидії". Його презентували в соцмережах на офіційній сторінці Нацгвардії в Facebook.

"Ще до офіційних випадків зараження новим вірусом, лікарі, військовослужбовці Національної гвардії України, працівники Національної поліції України і ДСНС України стали першим форпостом проти епідемії страху і невідомості. З самого початку пандемії великий внесок в боротьбу з поширенням коронавірусу внесли медики і правоохоронці, які забезпечують спокій, правопорядок і виконання обмежувальних заходів режиму надзвичайної ситуації", — розповіли в МВС України.

Нагадаємо, станом на ранок 12 березня 2021 року в Харківській області зареєстрували 88 385 випадків коронавірусу (688 за добу). Зокрема, 1694 хворих померли (19 за добу) і 78 845 одужали (161 за добу).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область провалює план з вакцинації від коронавірусу - надія на добровольців

З початку пандемії в Україні зафіксували 1 438 468 хворих коронавірусом. З них 27 915 померли і 1 214 876 одужали. Більше ніж в Харківській області хворих виявили в Києві (144 910) і Одеській області (90 605).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.