Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ректор ХНУ ім. Каразіна пояснив, чому вирішив піти

 Виль Бакиров (посередине). Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Віль Бакіров розповів, що не планував брати участь у виборах 2018 року. Тоді він був єдиним кандидатом.

Ректор ХНУ ім. Каразіна Віль Бакіров повідомив, що вже подав заяву до Міністерства освіти і науки.

Першого березня ректор ХНУ ім. Каразіна пояснив, чому вирішив подати у відставку. Документ розміщений на офіційному сайті університету. Виходячи із заяви, головна причина — відсутність часу на наукову роботу і творчість. Минулого тижня він подав заяву на ім'я міністра Шкарлета.

За словами ректора, він не планував брати участь в конкурсі в 2018 році, коли набрав більше 80% голосів. Але роком раніше помер проректор, якому Бакіров міг довірити адміністративну роботу.

"Це рішення виношувалося вже досить давно. Не планував балотуватися в черговий раз на посаду ректора, маючи гідну заміну в особі соратника і друга, проректора, професора Холіна. На жаль, він раптово пішов з життя. Університет готувався до святкування 215-ї річниці, тому і необхідно було продовжувати ректорську діяльність до цієї важливої ​​події. Сподівався після цього реалізувати свій намір залишити посаду і не приховував цього від колег і друзів. Але трапився COVID-19, а з ним прийшла велика невизначеність ... Ці роки — це ненаписані і непрочитані книги, непобачені спектаклі і фільми, ненаписані картини, невідвідані музеї. Відчуваю, що об'єднувати адміністративні та професорські функції стає все складніше", — заявив Бакіров.

Заяву про відставку ректор ХНУ ім. Каразіна назвав "єдиним відповідальним рішенням в цій ситуації". Бакіров подякував усім за розуміння.

Віль Бакіров — доктор соціологічних наук, професор, академік Національної академії наук України і член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, очолював ХНУ ім. Каразіна 22 роки, в червні 2021 року йому виповниться 75 років.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.