Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

РДК взяли під контроль село на кордоні з Харківською областю

Нова Таволжанка знаходиться в кількох кілометрах від Вовчанська.

"Російський добровольчий корпус" стверджує, що взяв під повний контроль село Нова Таволжанка.

Село знаходиться у Бєлгородській області, за три кілометри від кордону з Україною, на березі річки Сіверський Донець. До міста Шебекіно звідти — вісім кілометрів, це фактично передмістя районного центру.

Кілька діб тому у районі йшли бої між регулярними військами РФ і бійцями "Російського добровольчого корпусу". Другу добу поспіль російські добровольці постять відео з села та запевняють, що, окрім них, іншої влади в Новій Таволжанці зараз немає. Її контролюють РДК та ще один добровольче формування росіян, що воюють за Україну — легіон "Свобода Росії".

Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков у відеозверненні підтвердив, що армія РФ втратила контроль над населеним пунктом, а російські війська не можуть до нього зайти. За його даними, в селі лишається близько 100 цивільних. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну в цьому населеному пункті проживало більше 5 000 людей.

Бої між РДК та регулярною армією РФ позначились і на прикордонних українських селах. За свідченнями жителів сіл Огірцеве, Гатище, Бугруватка, Стариця, обстріли з боку РФ останніми днями почастішали. Це підтверджують і зведення Генштабу ЗСУ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.