Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пушкіна прикрили: чому у Харківській ообласті лишається пам'ятник російському поету

Пам'ятник Пушкіну. Фото: "Красноград Info"
Потрібно викреслити пам'ятник із Реєстру пам'яток.

У місті Красноград досі стоїть пам'ятник російському письменнику Пушкіну.

Як пояснили у Красноградській міській раді, самовільно прибрати пам'ятник не можна, оскільки він має охоронний номер. Спочатку пам'ятник мають викреслити з Реєстру пам'яток. Міськрада улітку направила лист до департаменту культури та туризму Харківської обласної військової адміністрації. Окрім Пушкіна, просили дозволити прибрати з публічного простору могилу голови Костянтиноградського ревкому Щучки. Департамент у свою чергу звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики України, однак відповіді від міністерства до сих пір немає. Про це пише "Красноград Info" із посиланням на відповідь Красноградської міськради.

"Щодо ліквідації пам'ятника Пушкіну, згідно з листом № 05-25/1048 від 13.07.2023 року Департамент культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації з метою належного виконання ст. 15 Закону України "Про охорону культурної спадщини" і п. 4-6 Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії" був надісланий лист щодо усунення з публічного простору двох пам'яток історії (Пам'ятник О.С. Пушкіну, охоронний №2422 та Могилу голови Костянтиноградського ревкому С.С. Щучки, охоронний № 1072), згідно цього листа Департаментом культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації були надіслані пропозиції до Міністерства культури та інформаційної політики", — цитує відповідь видання.

Зазначимо, пам'ятник Пушкіну, про який йде мова, встановлений у Краснограді по вулиці Бєльовській, 88. Його звели у 1983 році. Бюст Пушкіна прикрили.

з
Фото: http://monuments.top

Як писав KHARKIV Today, у Харкові вимагають демонтувати пам’ятник Ломоносову. Погруддя Михайлу Ломоносову стоїть біля міського палацу дитячої та юнацької творчості на Салтівці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.