Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Прокуратура оскаржила будівництво будинку в історичному районі Харкова

Фото: ЖК "Дом на Подоле"
Суд задовольнив позов прокуратури та відкрив провадження.

Позивач заявив про самочинне будівництво 18-поверхового "Дому на Подолі" і вимагає повернути земельній ділянці колишній вигляд.

Харківська обласна прокуратура подала позов до Господарського суду Харківської області на фірму "Строй Сіті Девелопмент" з вимогою повернути земельну ділянку площею 0,5535 гектара на провулку Лопатинському в центрі Харкова, де анонсували будівництво житлового комплексу "Дім на Подолі". 11 листопада суд відкрив провадження, підготовче засідання пройде 9 грудня. Про це пише Харківський антикорупційний центр з посиланням на відповідне рішення суду про відкриття провадження.

"Згідно з даними сайту з продажу квартир, вартість нерухомості у цьому житловому комплексі становить від 1 до 2,7 мільйона гривень. За даними кадастрової карти, ця земельна ділянка знаходиться у власності міськради і нікому для будівництва не передавалася", — зазначили у Харківському антикорупційному центрі. .

Зазначимо, на офіційному сайті "Дім на Подолі" зазначено, що станом на жовтень 2021 року на місці будівництва проводилися роботи з розробки котловану, облаштування паль, винесення інженерних мереж, виконали бетонну підготовку першої секції. У житловому комплексі плануватимуть побудувати чотири секції та 354 квартири бізнес-класу.

"Кожен житель "Дому на Подолі" буде почуватися безпечно. Власні вхідні групи до кожної секції, закрита територія під цілодобовим відеоспостереженням. На території комплексу панує тиша і безтурботність, незважаючи на центральну локацію у місті", — запевняв забудовник.

У рішенні суду про відкриття провадження зазначено, що керівник Шевченківської окружної прокуратури Харкова у позові вимагає повернути ділянці вигляд, яким він був у 2020 році. Для цього потрібно демонтувати самочинно збудований паркан, фундаментну плиту, залізобетонні палі, засипати котлован. У обґрунтуванні позову зазначено: будівництво на цій земельній ділянці — самочинне, порушує права та інтереси Харківської міської ради і територіальної громади. Суд позов задовольнив, Харківську міськраду зобов'язали надати відповідні документи щодо зазначеної земельної ділянки.

"Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Підготовче засідання призначити на 9 грудня 2021 року об 11:30", — сказано у рішенні суду.

Нагадаємо, 8 листопада у компанії  "Строй Сіті Девелопмент" були обшуки. Обшуки і вилучення техніки у компанії назвали незаконними.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.