Професор харківського університету став суддею Конституційного Суду України
Професор кафедри теорії та філософії права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Петришин став суддею Конституційного Суду України.
21 вересня Олександр Петришин склав присягу Конституційного Суду та засвідчив її текст своїм підписом. На пленарному засіданні був присутній голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Про це повідомили на сайті Конституційного Суду.
Голова засідання Сергій Головатий вручив Олександру Петришину мантію судді, нагрудний знак і посвідчення судді Конституційного Суду України.
"Вітаючи Вас зі вступом на посаду, зі складенням присяги й набуттям повноважень, бажаю успіхів, передовсім у виконанні професійних обов’язків на цій посаді, служінні Конституції й українській державі як кандидатові на членство в Європейському Союзі. Адже завдяки цьому в Україні впровадження європейських стандартів щодо європейських цінностей – правдивої демократії, людських прав і правовладдя, має бути не ілюзорним, не вдаваним, а реальним, дійовим", – сказав Головатий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голову суду в Харківській області судитимуть за державну зраду
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук назвав Олександра Петришина людиною, яка патріотично вболіває за Україну та яка якісно підсилить Конституційний суд, та побажав йому боронити Конституцію України.
"Я бажаю йому завжди пам’ятати ту присягу, яку він сьогодні склав, завжди боронити Конституцію України і робити все, щоб Конституційний Суд України як орган конституційної юрисдикції робив усе для того, аби забезпечити верховенство Конституції України", — сказав Руслан Стефанчук.
За словами Стефанчука, у Конституційному Суді ще залишаються вакантні посади.
Зазначимо, Олександру Петришину — 62 роки. Доктор юридичних наук, професор кафедри теорії та філософії права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, президент Національної академії правових наук.
Як пише "Радіо Свобода", у 2003 році Олександр Петришин як науковець підготував науковий внесок, де розтлумачив Конституцію України так, що вона дозволяла тодішньому президенту Леоніду Кучмі обиратися президентом на третій термін.
"У ньому він посилався на схожі прецеденти у Російській Федерації. Саме на цей висновок тоді, зокрема, спирався КСУ, коли ухвалив рішення про те, що Леонід Кучма може балотуватися третій раз поспіль попри те, що у Конституції України зазначено, що "одна й та сама особа не може бути Президентом України більше, ніж два строки підряд", — пише "Радіо Свобода".