Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президента просять зберегти трамвай на узвозі Весніна

Перша харківська петиція від початку російської війни.

Трамваї знову почали ходити Харковом наприкінці травня.

Харків'яни просять не демонтувати трамвайні колії на вулиці Весніна. З такою петицією до президента Володимира Зеленського звернувся Костянтин Луговий.

"Не можна допустити, щоб на вулиці Весніна та Журавлівському узвозі розширили дорогу за рахунок знесення трамвайних колій. Трамвай №26 користується великою популярністю у населення і є дуже зручним маршрутом.Він майже повністю проходить по виділеній лінії, що робить його досить швидким навіть за поганого стану колій. Деякі відрізки маршруту за його допомогою можна подолати без пересадок швидше, ніж у метро. Проїзд для населення та електроенергія для експлуатації коштує набагато дешевше, ніж паливо для автомобільного транспорту. Це також аргументується сучасними реаліями щодо труднощів із пальним у країні. Якщо на вулиці Весніна приберуть трамвайні колії, це знищить перспективу розвитку сучасного трамвая у цьому районі. І поставить під сумнів всі трамвайні маршрути. Це неприйнятно та невигідно для населення", — пояснив автор звернення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківським рецидивістам завадили вкрасти трамвайні дроти

Луговий каже, що російська війна може стати імпульсом для розвитку міського електротранспорту у місті. На даний момент знищено більшість рухомого складу, пошкоджено багато підстанцій.

"Це чудова можливість закупити нові трамваї, відремонтувати і відновити підстанції, що живлять їх.    Тому що дуже багато містян обирають саме цей вид транспорту", — каже Луговий.

Автор петиції вважає, що потрібен альтернативний проєкт, у якому будуть збережені трамвайні колії на вулиці Весніна.

"Світова практика показує, що ігнорування якісного громадського електричного транспорту та розвиток лише автомобільної інфраструктури призводить до поганих наслідків і лише збільшує затори і викликає проблеми з екологією.Якщо ми тримаємо курс на Європейський Союз, то ми маємо сприяти відновленню та розвитку громадського електричного транспорту для людей, а не руйнувати його. Особливо на тих маршрутах, де це дуже зручно для людей. Необхідно скасувати тендери і спроби руйнування шляхів у місті та розробити альтернативний проєкт, у якому будуть збережені колії на вулиці Весніна. Також не допустити руйнування інших трамвайних маршрутів, улюбленого та зручного транспорту для харків'ян. Тільки його відновлення та розвиток у майбутньому", — повідомив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харкову подарували трамваї та тролейбуси

Щоб петицію розглянув президент Володимир Зеленський, її мають підписати 25 тисяч чоловік за 90 днів. Поки що звернення підтримали 296 чоловік. Підписати петицію можна за посиланням.   

Нагадаємо, на початку травня трамвайні колії демонтували на вулиці Весніна. Наприкінці  травня на вулиці Мироносицькій частково зняли трамвайні колії. Демонтаж на вулиці Мироносицькій пояснили реконструкцією.

Як писав KHARKIV Today, 21 травня у Харкові запустили трамваї

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.