Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент ввів у дію санкції для харківського олігарха-втікача

Фото: ТСН
Володимир Зеленський підписав відповідний указ про рішення РНБО.

Санкції вводяться на десять років.

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо санкцій для харківського олігарха-втікача Сергія Курченка, експрезидента України Віктора Януковича, російського олігарха Олега Дерипаски та ексміністра оборони Павла Лебедєва. Відповідний указ №694/2022 від 12 жовтня опублікований на сайті президента.

Згідно з додатком до рішення РНБО, застосовуються санкції у вигляді блокування активів — тимчасового позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними.

Забезпечити реалізацію санкцій доручили Кабінету міністрів України, Службі безпеки України та Національному банку України. Міністерство закордонних справ повинно поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Нагадаємо, Сергій Курченко — уродженець Харкова, йому 37 років. Після Євромайдану Курченко поїхав до Москви. У 2018 році Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо Курченка за підозрою в розкраданні зрідженого газу на суму 2,2 мільярда гривень. 19 березня 2021 року Рада національної безпеки та оборони України ввели щодо Курченка максимальні санкції.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.