Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент подякував вибухотехнікам, які розміновують Харківщину

Вибухотехніки Тарас Сало та Андрій Ільків. Фото: Нацполіція
Володимир Зеленський записав відеозвернення.

Володимир Зеленський відзначив вісьмох вибухотехніків.

У вечірньому відеозверненні 19 березня Президент України Володимир Зеленський подякував вибухотехнікам поліції й саперам Національної гвардії та Збройних сил України, які розміновували територію України та продовжують це робити. Відповідне відеозвернення опубліковано в офіційному Telegram-каналі Володимира Зеленського.

"Я дякую вибухотехнікам нашої поліції Андрію Ільківу, Тарасу Салу, які працювали в деокупованих районах Київської та Харківської областей. Дякую Анатолію Чечельницькому за розмінування на Миколаївщині. Дякую Ігорю Заболотньому, Тетяні Кузубовій, Валерію Онулу, Марині Островській і В'ячеславу Яровому за розмінування на Харківщині, Донеччині, Чернігівщині, Херсонщині, Київщині. Дякую саперам Національної гвардії України та наших Збройних Сил!" — сказав Зеленський.

Зазначимо, Андрій Ільків і Тарас Сало — працівники вибухотехнічної служби поліції Львівської області. Вони прибули у Харківську область одними з перших у складі зведеного загону й виконували завдання на звільнених територіях.

Під час розмінування однієї з доріг зведений загін відпрацював понад 20 мін і вирушив назад. Однак на зворотному шляху потрапив у мінну засідку. Андрій Ільків і Тарас Сало отримали поранення. У жовтні минулого року вони завершували курс основного лікування та починали реабілітацію в Угорщині. У грудні вибухотехніки вже спілкувалися зі студентами та розповідали, що продовжать службу, попри важкі поранення.

"Тарас Сало та Андрій Ільків проходили лікування  у Харкові, потім у Києві. Тоді колеги з поліції Угорщини запропонували приїхати в Будапешт, тож нині вони проходять курс лікування, попереду — протезування", — розповідали у жовтні 2022 року у Національній поліції України.

ви
Вибухотехніки Тарас Сало та Андрій Ільків. Фото: Нацполіція

Також Харківщину розміновував начальник вибухотехнічної служби В'ячеслав Яровий. У середині грудня 2022 року В'ячеслав Яровий був на похованні товариша, старшого інспектора відділу вибухотехнічної служби ГУ Нацполіції у Черкаській області Ігоря Мельника, який підірвався на міні на деокупованих територіях. В'ячеслав Яровий та Ігор Мельник разом працювали на Харківщині.

"Ми з Ігорем пройшли повністю Харківську область, деокуповану частину Донецької області, Святогірськ, Лиман. Ми працювали там удвох, були напарниками", — розповідав тоді В'ячеслав Яровий.

Як писав KHARKIV Today, понад 570 000 гектарів сільськогосподарських земель у Харківській області досі потенційно заміновані. Наразі ліквідовано майже 52 000 вибухонебезпечних предметів, обстежено 800 кілометрів ліній електропередач. Ще потрібно перевірити близько 8000 кілометрів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.