Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент нагородив трьох добровольців "Хартії" посмертно

Андрій Косяк, Владислава Черних і Тарас Стахів загинули, захищаючи Україну від російських загарбників.

Володимир Зеленський нагородив трьох загиблих військовослужбовців Добровольчого підрозділу "Хартія" посмертно.

Орден "За мужність" ІІІ ступеня отримали Андрій Косяк, Тарас Стахів і Владислава Черних.

"Указом Президента України присвоєно державну відзнаку "За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", — йдеться в документі.

Також з нагоди Дня українського добровольця двоє бійців "Хартії", які були поранені в боях, відзначені медалями "Захиснику Вітчизни": Олександр Бородаєвський та Олександр Черепов.

Як писав KHARKIV Today, Владислава Черних пішла добровольцем на війну після того, як змогла вирватися з окупації. Вона доєдналася до харківського добровольчого підрозділу "Хартія", де спочатку була парамедиком, а потім перейшла до аеророзвідки. "Аїда" загинула 28 грудня під час виконання бойового завдання неподалік Бахмута. Їй було 28 років.

Батько Владислави Черних, колишній ректор НФаУ Валентин Черних, згадує, що Владислава прийняла виважене рішення долучитися до оборони України.

"Владислава дуже виважено прийняла рішення і пішла до лав ЗСУ, боронити нашу країну. Для нас – батьків її рішення було важким, але ми не відмовляли, молилися кожного дня за неї, за всіх наших героїчних воїнів. Вона прийшла на фронт як медик, потім стала аєророзвідником безпілотника. Бахмут 28 грудня 2022 року – став нашим пеклом", - повідомив батько "Аїди".

Андрій Косяк і Тарас Стахів загинули під час виконання бойового завдання в Бахмуті 15 січня. Андрію Косяку було 52 роки, Тарасу Стахіву мало виповнитися 19 років.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.