Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Права евакуйованих із Харківської області порушували у пансіонаті на Хмельниччині

Фото: ombudsman.gov.ua.
Понад 100 пацієнтів геріатричного пансіонату вивезли на початку повномасштабної війни з Ізюмського району.

Евакуйовані з Харківщини пацієнти геріатричного пансіонату обмежені в прогулянках і не отримують належної меддопомоги.

Такого висновку дійшли представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час відвідання Дунаєвецького психоневрологічного інтернату у Хмельницькій області, куди евакуювали понад 100 пацієнтів пансіонату з Харківської області.

"На день відвідування в закладі проживало 127 підопічних, серед яких 8 недієздатних.  Голозубинецьке відділення ПНІ почало функціонувати з березня 2022 року в зв’язку з необхідністю розміщення підопічних із евакуйованого Оскільського ПНІ Харківської області", - йдеться в офіційному повідомленні.

Моніторингова місія повідомила, що в інтернаті немає безпечного укриття для пацієнтів, листки призначень за півтора року не мінялись, оскільки пацієнтів не оглядав психіатр, а значить люди отримують ліки за старими призначеннями, також тут обмежують прогулянки людей. Окрім того, рна дверях у кімнатах немає ручок, змінні ручки є тільки в користуванні працівників, а значить пацієнти не можуть спокійно отримувати гігієнічні та інші послуги. У їдальні монітори виявили продукти із протермінованим строком зберігання.

"Від підопічних надходили скарги щодо неможливості вільного пересування територією інтернату, який знаходиться в парковій зоні. Адміністрація закладу підтвердила, що обмежує пересування підопічних лише двориком між житловим корпусом та їдальнею, оскільки територія інтернату не має огорожі, а тому це питання потребує вирішення", — повідомляється на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.