Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Працівники харківських театрів лишились без зарплат. Чи будуть вистави у місті?

Фото: "Березіль"
Театр "Березіль" завершив сезон, так і не розпочавши.

У середині липня адміністрація Харківського державного театру імені Шевченка призупинила трудові договори з десятками працівників.

Усі вони отримали повідомлення про те, що виплата заробітних плат акторам призупиняється до відновлення фінансування в повному обсязі. Лист опублікував на своїй сторінці у Facebook актор театру Сергій Гусєв.

театр

"Ось так зробила з акторами театру "Березіль" "наша влада" в Харкові, не потрібно їм ні мистецтво, ні театри!", — написав актор.

У дирекції закладу пояснили, що трудові договори призупинені з тими працівниками, які або перебувають за кордоном, або живуть в Україні, але не задіяні у роботі театру. 

"Це тимчасово! Ніхто не звільнений! Виплати припинили тим, хо не задіяний у театрі. Здебільшого це навіть не актори, а цеховики. Це 40 людей, які перебувають в Україні і 22 людини, що за кордоном. Ті, хто за кордоном, працюють або отримують допомогу. Вони, звісно, повернуться, вони нам потрібні", — пояснила KHARKIV Today директорка театру Маргарита Сакаян.

За її словами, зарплати акторам та цеховикам перестануть платити з кінця липня. Усього в театрі працюють 160 чоловік, тобто, 98 працівників продовжують отримувати платню. Маргарита Сакаян сподівається, що до кінця 2023 року театру нададуть додаткове фінансування. А поки що "Березіль" змушений був закрити театральний сезон, так його і не розпочавши через заборону обласної адміністрації проводити масові культурні заходи. З 3 квітня до 7 липня театри практично не працювали — їм заборонено було давати вистави в усіх приміщеннях, окрім Малого залу Оперного театру та "Єрміловцентру".

вистава
Виставу "Каліка з острова Інішмаан" не встигли показати глядачам. Фото: "Березіль"

"Друзі, ми змушені закривати сезон, так і не дочекавшись дозволу зіграти для вас нову, вже готову виставу "Каліка з острова Інішмаан". Натомість ми змогли у форматі закритого показу презентувати її друзям і колегам, отримавши багато позитивних відгуків", — повідомили глядачів адміністратори Facebook-сторінки театру. "Березільці" сподіваються відкрити сезон вже у серпні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський театр переїхав до Росії

Фінансування скоротили усім державним театрам Харкова, які підпорядковуються Харківській обласній раді.

"Це запитання до департаменту культури ХОВА. Обласна рада виділяє кошти по галузі, а профільний департамент їх розподіляє. ОВА — розпорядник коштів обласного бюджету, тож там мають дати відповіді стосовно цієї ситуації", — пояснили KHARKIV Today в пресслужюі облради.

Керівник департаменту культури та туризму ХОВА Едуард Павленко відмовився коментувати ситуацію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.