Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Працівнику "Укренерго" із Харкова загрожує довічне ув'язнення за роботу на росіян

Фото: 1654
Чоловік передавав колезі на окупованому Донбасі інформацію про українську енергомережу та наслідки її уражень.

62-річний харківський енергетик повідомляв росіянам про вразливі місця української енергосистеми.

За даними слідства, чоловік працював у регіональному підрозділі "Укренерго". Він підтримував дружні зв'язки зі своїм колегою, який опинився на окупованій частині Луганської області.  

"Маючи повний доступ до робочої бази даних, харків’янин передавав своєму ексколезі інформацію про роботу об’єднаної енергетичної системи України та найуразливіших місць енергетичного комплексу держави", — розповіли в прокуратурі.

Той, у свою чергу, передавав росіянам інформацію про місця розташування ключових електропідстанцій на території Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей.

Енергетика судитимуть за фактом державної зради. Досудове розслідування завершено, справу передали до Дзержинського районного суду. Зраднику загрожує довічне ув'язнення. 

Нагадаємо, агента росіян затримали у червні 2023 року, коли він виконував розвідувальне завдання. Під час обшуків у нього вдома знайшли мобільний телефон, ноутбук і планшет, які доводять його причетність до протиправної діяльності.

Як писав KHARKIV Today, українські спецслужби ліквідували заступника гауляйтера Харківської області. В його автомобілі спрацював вибуховий пристрій. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.