Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пошкодження аміакопроводу: у ХОВА наполягають, що причин для хвилювання немає

Фото: censor.net.
Спеціалісти продовжують робити заміри неподалік місця, де відбувся витік.

Окупанти влучили по аміакопроводу майже на лінії фронту.

Надзвичайна подія сталася увечері 5 червня. Російські військові обстріляли аміакопровід у Куп'янському районі, за кілька кілометрів від села Масютівка і за десять кілометрів від Куп'янська. Він проходить кількома селами, що перебувають у "сірій" зоні. У Харківській обласній військовій адміністрації повідомили, що аміакопровід був перекритий і не працював, але на одній з ділянок близько 21:00 відбулась розгерметизація і витік аміаку. Скільки тон речовини потрапило в повітря, невідомо.

"У селі Западне внаслідок ворожого обстрілу відбулася розгерметизація аміакопроводу. В момент удару аміакопровід був перекритий, у трубі залишалися технологічні залишки. Від влучання спрацювала запірна аварійна арматура, витік аміаку стався на дільниці довжиною 2,3 км. Додаткового витоку аміаку з суміжних секцій немає. Станом на зараз по передмістю Куп’янська та прилеглих селах аміаку в повітрі не зафіксовано. Біля Масютівки концентрація аміаку не перевищує гранично допустимої норми", - повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

У найближчих до місця надзвичайної події селах, де дозволяють військові, продовжуються спостереження. Національна поліція та ДСНС інформують людей про дії у разі перевищення концентрації аміаку в повітрі.

У коментарі "Суспільному" директор департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол повідомив, що могло витікти до 134 тонн аміаку. Вітер увечері 5 червня був у напрямку тимчасово окупованих територій України.

Нагадаємо, увечері 5 червня окупанти обстріляли аміакопровід у Куп'янському районі, стався витік небезпечної речовини: що робити жителям найближчих населених пунктів, де це сталося.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.