Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Понад 630 фермерських господарств на Харківщині постраждали внаслідок російського вторгнення

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Окупанти пошкодили понад 1000 одиниць дороговартісної техніки.

На Харківщині внаслідок повномасштабного вторгнення постраждали понад 630 сільських господарств. 

Про це розповів на брифінгу заступник начальника ХОВА Євген іванов. 

До повномасштабного вторгнення в області було зареєстровано близько 2100 сільськогосподарських підприємств. Ця цифра враховує також 1300 маленьких і середніх фермерських господарств, які вирощували зернові культури. "Це напівсімейний бізнес, господарства від 5 до максимально 200 га", — розповів заступник начальника ХОВА Євген іванов. 

За оперативними даними районних військових адміністрацій, від агресії російської федерації постраждало понад 630 господарств.

"При чому постраждали так, що не можуть взагалі працювати. У тому числі 54 — ті, що займалися тваринництвом. Вони зруйновані і третій рік не можуть нічого робити", — додав Євген Іванов.

Найбільше постраждали фермерські господарства в Ізюмському, Купянському, Чугуївському, Харківському і Богодухівському районах області.

Крім того, фермери зазнали великих збитків: пошкоджено майже 1100 одиниць дороговартісної сільськогосподарської техніки та обладнання.

"В середньому сучасна сівалка, трактор або комбайн коштують від 250 тисяч євро, ціна доходить до пів мільйона євро, якщо це оприскувач. І ось таку техніку пошкоджено, зруйновано або вкрадено окупантами", — пояснив Євген Іванов.

Як писав KHARKIV Today, аграрії Харківщини зможуть засіяти лише 68% оброблювальних земель.  Значна частина сільгоспземель замінована.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.