Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Понад 100 жителів Харківщини намагалися "накрутити" лічильники

Фото: Харківська філія "Газмережі"
Споживачі хотіли втрутитися у роботу лічильних приладів.

За втручання до роботи лічильників потрібно сплатити збитки та проведення експертизи.

Із початку 2024 року газовики разом із фахівцями державного підприємства "Укрметртестстандарт" провели 260 експертиз газових лічильників жителів Харківської області. Під час перевірки установили, що споживачі втручалися у роботу 124-х лічильників, аби зменшити їхні показання. За самовільне втручання у прилад доведеться платити.

"Найчастіші випадки втручань в газові лічильники — це наскрізні отвори у обліковому механізмі, сторонні предмети у лічильнику, якими намагаються зупинити роботу приладу обліку, пошкодження скла, через яке порушник намагається отримати доступ до обліку енергоносія. Всі таки випадки призводять не лише до збільшення витрат споживача, замість очікуваної економії, але й небезпечні як для самого порушника, так і для оточуючих людей. Оскільки газовий лічильник обліковує енергоресурс, що є вибухо- та пожежонебезпечним", — зазначили у Харківській філії "Газмережі".

Як уточнила KHARKIV Today начальниця пресцентру Харківської філії "Газмережі" Ольга Олійник, вартість експертизи коштує 4000 гривень. Однак за неї споживач платить тільки у тому випадку, якщо факт втручання ним до роботи лічильника підтверджений комісією. Якщо втручання не було, сума не нараховується.

У "Газмережах" рекомендують людям, які придбали житло, замовити позачергову повірку лічильника, щоб переконатися, що він працює коректно, і втручань у нього раніше не було.

Також споживачів просять не фарбувати лічильники, такі лічильники точно підуть на експертизу. При пошкодженні пломби, механізмів чи конструкції приладу обліку унаслідок війни потрібно одразу звернутися до центру обслуговування клієнтів філії "Газмережі" і написати відповідну заяву. Купляти самому пломбу лічильника не можна, пломбування проводять фахівці "Газмереж".

 Як писав KHARKIV Today, жителі Харківщини помилково двічі сплатили за газ. Абонентам потрібно звернутися до центрів обслуговування "Газмереж".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.